książę George, książę George idzie do szkoły, książe William, main topic
Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Książę Jerzy już niebawem pójdzie do szkoły. Jego edukacja będzie kosztować fortunę! Kto za nią zapłaci?

Damian Duda 27 marca 2017 18:35
książę George, książę George idzie do szkoły, książe William, main topic
Fot. Getty Images

Książę Jerzy niebawem pójdzie do szkoły. Już we wrześniu 4-latek rozpocznie naukę Thomas's School w Battersea. Kwota, jaką zapłaci brytyjskie państwo, zwala z nóg!

Zobacz też: Czy książę Jerzy potwierdził informacje o ciąży księżnej Kate? Zaskakujące doniesienia mediów!

Jak podają zagraniczne media, edukacja księcia Jerzego będzie kosztować bagatela 6 tysięcy funtów za semestr, co rocznie daje sumę 90 tysięcy złotych. O tym, że syn księcia Williama i księżnej Kate będzie uczęszczał do nowej Thomas's School, poinformował dyrektor placówki, Ben Thomas. „Placówka jest zaszczycona i zachwycona tym, że Książę i Księżna Cambridge wybrali właśnie tę szkołę na miejsce, gdzie George rozpocznie edukację’’, powiedział Thomas.

Królowa Elżbieta II — wykształcenie

Królowa Elżbieta II pobierała nauki w domu. Lekcje były aranżowane w pałacu Buckingham i w Windsorze, gdzie wówczas mieszkała. Według źródeł uczyła się  zaledwie 2 dni w tygodniu, a jej podstawowymi przedmiotem była historia Zjednoczonego Królestwa.

Książę Karol — wykształcenie

Książę Karol jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który zdobył w ogóle jakiekolwiek wykształcenie. Niestety, nikt przed nim w rodzie Windsorów nie może pochwalić się dyplomem ukończenia szkoły wyższej.

Przeczytaj też: Najsłodsze książęta świata. Jak młodzi Windsorowie zawładnęli globalną wyobraźnią

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.