Książę Harry, 11.06.2019, Londyn
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
O tym się mówi

Książka księcia Harry’ego odkryła wiele nieznanych sekretów. Utrata dziewictwa, obrzezanie, odrzucenie w rodzinie królewskiej…

Czego nie wiedzieliśmy o życiu księcia?

Marcjanna Maryszewska 10 stycznia 2023 17:03
Książę Harry, 11.06.2019, Londyn
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Syn króla Karola III nie daje o sobie zapomnieć — najpierw światło dzienne ujrzał głośny serial Netflixa odkrywający sekrety royalsów. Teraz z kolei swojej premiery doczekała się długo wyczekiwana biografia Harry’ego “Spare”. Książę nie darował swoim czytelnikom pikantnych szczegółów oraz opowieści… Opisał m.in. utratę dziewictwa ze starszą kobietą, rozwiał wątpliwości dotyczące obrzezania oraz ujawnił, co stało się z martwym dzieckiem, które w 2020 roku urodziła Meghan Markle.

Książę Harry napisał książkę. Pikantne szczegóły z życia członka rodziny królewskiej

Od kilku dni na jaw wychodziły nowe sekrety z życia księcia Harry’ego. Przecieki z książki zdążyły obiec cały świat jeszcze przed oficjalną premierą, która przypadła na 10 stycznia 2022 roku. Brytyjski arystokrata nie tylko uderza w swoją rodzinę oraz poszczególnych jej członków, ale również dzieli się w niej bardzo osobistymi, intymnymi wręcz historiami. 

Z biografii syna obecnie panującego króla Karola III dowiadujemy się m.in., że stracił on dziewictwo jako siedemnastoletni chłopak. Partnerką księcia miała być starsza od niego kobieta. Nie ujawnił, ile dokładnie wynosiła ta różnica wieku, oraz kim była tajemnicza osoba, jednakże doświadczenie określił jako „upokarzające”. To nie wszystko. Do pierwszego razu księcia miało dojść… w pobliżu wyjątkowo obleganego pubu. Harry jest przekonany, że nie brakowało świadków tej intymnej sytuacji.

CZYTAJ TAKŻE: Harry nie jest synem króla Karola III? Książę odniósł się do tych plotek w swojej autobiografii

Podejrzewałem, że miał na myśli moją niedawną utratę dziewictwa, upokarzający epizod ze starszą kobietą, która lubiła konie i traktowała mnie jak młodego ogiera — czytamy w biografii księcia. — Szybko ją dosiadłem, po czym dała mi klapsa w tyłek i odesłała. Jednym z moich wielu błędów było to, że pozwoliłem, by stało się to na polu, tuż za bardzo ruchliwym pubem. Bez wątpienia ktoś nas widział”.

To nie koniec intymnych szczegółów, którymi książę uraczył swoich czytelników. Harry rozwiał również wątpliwości co kwestii obrzezania. W przeszłości pojawiały się plotki sugerujące, że księżna Diana uchroniła od tego zarówno niego, jak i starszego brata Williama. Oficjalne oświadczenie młodszego z synów pojawiło się w książce “Spare”. „W książkach i gazetach (nawet w "The New York Times") pojawiały się niezliczone historie, że ja i Willy nie zostaliśmy obrzezani. Mówili, że mamusia tego zabroniła i choć to prawda, że szansa na odmrożenie penisa jest o wiele większa, gdy nie jesteś obrzezany, wszystkie te historie były nieprawdziwe. Zostałem obcięty jako dziecko”, napisał książę Harry.

Książę Harry, Invictus Games, 22.04.2022

Książę Harry, Invictus Games, 22.04.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images for the Invictus Games Foundation

Książę Harry o nienarodzonym dziecku oraz pochówku

Wiele emocji wzbudziły również fragmenty dotyczące życia rodzinnego księcia Harry’ego. 38-latek na łamach swojej autobiografii mierzy się z osobistymi traumami, trudnymi doświadczeniami oraz dramatami rodzinnymi. Jednym z ciekawszych fragmentów publikacji był ten o nienarodzonym dziecku, którego w 2020 roku spodziewali się razem z Meghan. Harry opisał, co zrobili po poronieniu, którym zakończyła się druga ciąża jego żony.

„Wyszliśmy ze szpitala z naszym nienarodzonym dzieckiem. Maleńką paczuszką. Poszliśmy do miejsca, sekretnego miejsca, które tylko my znaliśmy — czytamy w biografii księcia, który osobiście pochował drobne ciałko. — Pod rozłożystym drzewem, podczas gdy Meg płakała, wykopałem rękami dołek i osadziłem miękko w ziemi maleńką paczkę”, wspominał na łamach “Spare”.

Meghan Markle
Fot. Getty Images

Książę Harry — relacje z ojcem i bratem Williamem

W autobiografii opisane zostały również relacje księcia razem z pozostałymi członkami rodziny. Jak stwierdził książę Harry, będąc młodszym bratem następcy tronu księcia Williama, przez większość swojego życia doświadczał gorszego traktowania na dworze królewskim. Tytuł książki nawiązuje zresztą do słów, jakie król Karol III miał wypowiedzieć po jego narodzinach. Mąż księżnej Diany ucieszył się bowiem, że od teraz poza dziedzicem, ma również… dodatkowego syna — a to na wypadek, jeśli starszemu coś by się przytrafiło. (Tłum. Ang. “heir and a spare”). „Wspaniale! Mam już dziedzica i zapasowego — moja praca tutaj dobiegła końca”, stwierdził ówczesny książę Walii.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Książę Harry i Meghan muszą się ewakuować ze swojego domu, bo grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo

Między braćmi również nie układało się najlepiej. W książce Harry zdecydował się opisać bójkę, jaka miała miejsce pomiędzy nimi w przeszłości. Nieporozumień było jednak znacznie więcej, a sporo uwagi poświęcono uroczystości ślubnej księcia Williama, podczas której jego młodszy brat miał pełnić funkcję świadka.

Dziedzic tronu obawiał się jednak, że ten może zachować się niewłaściwie podczas ceremonii. „Willy nie chciał, żebym był świadkiem i wygłaszał na weselu mowę. Mówił, że wręczenie mi mikrofonu i pozwolenie mówić, co bym chciał, będzie nieodpowiedzialne i ryzykowne. Nie mylił się — stwierdził Harry na łamach swojej książki. — Tłum dobrze przyjął to, co mówiłem”, podkreślił, zapewniając, że obawy brata absolutnie nie były słuszne.  

Książę Karol, książę William i książę Harry, 29.06.1989

Książę Karol, książę William i książę Harry, 29.06.1989
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…