Weronika Bruździak-Gębura 27 maja 2017 08:00
1/6
Książę Harry skandale MT
Copyright @East News, materiały prasowe
1/6

Dzisiaj książę Harry jest przykładnym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który na wzór mamy - księżnej Diany - regularnie angażuje się w działalność charytatywną. Do tego zakochał się w amerykańskiej aktorce Meghan Markle i jest szansa, że w końcu się ustatkuje. Jednak 32-latek nie zawsze świecił przykładem… W galerii przypominamy najgłośniejsze skandale księcia Harry’ego.

 

Polecamy też: Książę Harry idzie w ślady matki, księżnej Diany. Zobacz, w co się zaangażował

2/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
2/6

Pierwszy skandal z udziałem księcia Harry’ego obiegł Wielką Brytanię w 2002 roku. Jako 18-latek przyznał się do eksperymentów z marihuaną i piciem alkoholu. Książę Karol wysłał syna do pobliskiego ośrodka odwykowego, by usłyszał od specjalistów jak niebezpieczne jest branie narkotyków. Mimo to, później paparazzi wielokrotnie spotykali go pod londyńskimi klubami w stanie upojenia.

 

Polecamy też: O „wpadce” Meghan Markle na weselu Pippy Middleton dyskutuje cały świat! Czy słusznie?

3/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
3/6

Kolejny raz o najmłodszym dziecku księżnej Diany zrobiło się głośno w 2004 roku, gdy uczył się w prestiżowej szkole Eton College. Była nauczycielka oskarżyła go o oszustwo i przyznała, że część prac na zajęcia plastyczne wykonywała za niego. Dodała, że niektóre zostały wykorzystane w końcowym projekcie, którym książę zaliczył przedmiot. Nauczycielka została zwolniona, a Harry - poza kolejnym publicznym naznaczeniem - uniknął konsekwencji.

 

Polecamy też: „Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany o tym, czy jest ojcem księcia Harry'ego

4/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
4/6

Przez lata najsłynniejszym wybrykiem księcia Harry'ego był kostium, który założył na bal przebierańców w grudniu 2004 roku. 20-latek ubrał się bowiem w nazistowski mundur ze swastyką na ramieniu. Zdjęcie trafiło na okładki gazet na całym świecie z dopiskiem „Harry the Nazi” („Harry naizista”).

 

Polecamy też: Wkrótce 20. rocznica śmierci księżnej Diany. William i Harry postanowili upamiętnić ją w wyjątkowy sposób

5/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
5/6

W 2009 roku wyciekło nagranie, na którym książę Harry nazwał kolegę z wojska per „Paki”, czyli rasistowskim sformułowaniem oznaczającym Pakistańczyka. Głos w sprawie zabrał nawet ówczesny  premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, który nazwał słowa Harry’ego „niedopuszczalnymi”.

 

Polecamy też: „Strata mamy odcięła mnie od emocji”. Książę Harry o depresji po śmierci Diany

6/6
Książę Harry skandale
Copyright @Tmz
6/6

W sierpniu 2012 roku książę Harry wywołał największy do tej pory skandal ze swoim udziałem, gdy jego nagie zdjęcia z gry w rozbieranego bilarda wyciekły do internetu. Brat następcy brytyjskiego tronu stał na środku hotelowego pokoju w Las Vegas rozebrany do rosołu, z przytuloną do niego równie nagą kobietą, zasłaniając genitalia dłońmi. Był wtedy na wojskowej przepustce. Skandal skomentował dopiero 5 miesięcy później, gdy wrócił z Afganistanu, w którym pełnił służbę. „To był prawdopodobnie klasyczny przykład na to, że czasami zachowuję się za bardzo jak żołnierz, a za mało jak książę. Zawiodłem siebie, zawiodłem swoją rodzinę i innych ludzi. Ale koniec końców, to była prywatna sytuacja i powinien być pewien zakres prywatności, którego mogę oczekiwać. Myślę, że sposób w jaki zostałem potraktowany przez media jest nie do zaakceptowania".

Co na to Brytyjczycy? Uznali, że Harry padł ofiarą sextingu i mu wybaczyli. Z brytyjskich gazet tylko „The Sun” opublikował te zdjęcia z Las Vegas. Książę poniósł jednak konsekwencje - dostał reprymendę w królewskiej rezydencji Balmoral, zaś jednostka, w której służył nakazała mu oddanie połowy żołdu na cele charytatywne.

 

Polecamy też: „Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany o tym, czy jest ojcem księcia Harry'ego

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?