Książę Filip w szpitalu
Fot. Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI

Książę Filip trafił do szpitala. Rzecznik pałacu Buckingham potwierdza doniesienia mediów

Jaki jest stan zdrowia męża królowej?

Gabriela Czernecka 17 lutego 2021 15:32
Książę Filip w szpitalu
Fot. Getty Images

Mąż Elżbiety II, książę Edynburga trafił do szpitala. Rzecznik Pałacu Buckingham potwierdza doniesienia dotyczące 99-letniego księcia FIlipa. Co dolega mężowi królowej?

Książę FIlip w szpitalu. Rzecznik pałacu potwierdza informację 

99-letni książę Filip został przewieziony do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorek wieczorem. Jak czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham, książę Edynburga został przyjęty do placówki za namową lekarza. „Oczekuje się, że pozostanie tam przez kilka dni na obserwację”, informuje rzecznik pałacu. Rzecznik pałacu nazywa to „środkiem zapobiegawczym”, który książę podjął za radą lekarza.

Stan zdrowia księcia Filipa

Przypomnijmy, że książę Edynburga przeszedł na emeryturę w 2017 roku i od tamtej pory rzadko pojawia się publicznie. Na czas pandemii koronawirusa wraz z królową Elżbietą II przebywał w zamku Windsor. Choć 99-letni książę FIlip cieszy się dobrym zdrowiem, to w ostatnich latach zmaga się drobnymi dolegliwościami. W 2011 roku został przewieziony helikopterem do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej w wyniku zablokowanej tętnicy wieńcowej. W 2017 roku spędził w szpitalu dwie noce, a rok później był hospitalizowany z powodu wymiany stawu biodrowego. Do szpitala ponownie trafił w grudniu 2019 roku na kilka dni.

Do szpitala książę Filip trafił ponownie we wtorek wieczorem.  Brytyjskie media podają, że zły stan zdrowia księcia Filipa nie ma nic wspólnego z niedawno przyjętą szczepionką na koronawirusa. 

Książę Filip trafił do szpitala
Fot. Getty Images

Książę Filip zdrowie
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?