Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Książę Filip miał groźny wypadek! Jaki jest jego stan zdrowia?

Zdjęcia uszkodzonego auta męża królowej zaszokowały media

Konrad Szczęsny 18 stycznia 2019 05:44
Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

W czwartek 17 stycznia brytyjskie media poinformowały, że książę Filip uczestniczył w wypadku drogowym. Świat w krótkim czasie obiegły również zdjęcia z miejsca zdarzenia, które podsyciły atmosferę sensacji wokół incydentu. Jaki jest stan zdrowia męża Elżbiety II? Pałac Buckingham wydał w tej sprawie oświadczenie!

Książę Filip miał wypadek drogowy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia

Do wypadku doszło niedaleko rezydencji królewskiej w pobliżu Sandringham w hrabstwie Norfolk. Około godziny 15.00 czasu lokalnego na drodze A149 w Babingley zderzyły się ze sobą dwa samochody. Niemal od razu na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy podjęli czynności mające na celu zabezpieczenie miejsca groźnie wyglądającej kolizji. Pomogli także poszkodowanym wyjść z aut i oddali ich w ręce przybyłych sanitariuszy.

Szczegóły wypadku opisał brytyjski DailyMail. Siedzący za kierownicą Land Rovera 97-letni książę Filip wjeżdżał na drogą, która prowadzi do należącej do brytyjskiej monarchii posiadłości. Niespodziewanie uderzył jednak w jego auto inny samochód i przewrócił je na bok. Według relacji świadków dwie osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu, nie doznały poważniejszych obrażeń i szybko zostały opatrzone przez przybyłych na miejsce sanitariuszy, jednak mąż królowej Elżbiety II był wyraźnie zaszokowany i roztrzęsiony, gdy policjanci pomagali mu wysiąść z uszkodzonego samochodu.

Stan zdrowia księcia Filipa. Oświadczenie pałacu Buckingham

W obliczu ogólnonarodowej sensacji, pałac Buckingham był zmuszony wydać oficjalne oświadczenie w sprawie wypadku. Potwierdzono jednak, że książę Filip ma się dobrze i nie doznał poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.

„Książę Edynburga w czwartek brał udział w wypadku z uczestnictwem drugiego samochodu. Książę nie został ranny. Do zdarzenia doszło w pobliżu rezydencji Sandringham. Na miejscu interweniowała policja ”, czytamy.

Widoczne niżej zdjęcia są dowodem na to, że mąż królowej Elżbiety II miał naprawdę sporo szczęścia...  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.