Krzysztof Pieczyński, VIVA! marzec 2009, main topic
Fot. Błażej Żuławski
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Pieczyński został brutalnie pobity! „Gdyby nie obawiał się kary, prawdopodobnie by mnie zabił’’

Damian Duda 18 stycznia 2018 12:45
Krzysztof Pieczyński, VIVA! marzec 2009, main topic
Fot. Błażej Żuławski

 

W środę wieczorem Krzysztof Pieczyński został pobity. Aktor wdał się w bójkę, o której piszą największe serwisy informacyjne w kraju! Jaki był powód pobicia Krzysztofa Pieczyńskiego? Jak czuje się gwiazda serialu „Na dobre i na złe’’?

Pobicie Krzysztofa Pieczyńskiego

Do zajścia doszło w środę, 17 stycznia, o godzinie 10:00 w Warszawie, na rogu ulic Marszałkowskiej i Żurawiej. Powodem awantury miały być poglądy aktora, który nigdy nie ukrywał, że nie popiera ingerencji Kościoła w politykę. „Powiedział do mnie »ty pedale« i poszedł dalej. Zawróciłem za nim, spytałem, dlaczego tak na mnie powiedział. Pieczyński przyznał, że zachowanie mężczyzny zostało sprowokowane czerwona kurtką, którą miał na sobie’’, powiedział aktor w rozmowie z serwisem WP. „Próbowałem z nim rozmawiać, tłumaczyć, że tak nie wolno. Wtedy zaczął mnie kopać po nogach. Zacząłem się bronić, niestety nie mam wprawy. Nie uczestniczę w bójkach. Mam w końcu 60 lat. Ale nie dam się obrażać. W końcu uderzył mnie pięścią w twarz. Nie wytrzymałem, zadzwoniłem na policję. Wtedy ten jegomość także wyjął komórkę i zadzwonił na komisariat’’, dodał Pieczyński. Aktor zapowiedział, że się nie podda i nie odpuści tej sprawy. „Zgłosiłem sprawę na policji, on zrobił to samo. Nie wiem, jak to się zakończy. Nie wiem, czy tam jest monitoring. Ale ja tej sprawy nie odpuszczę. Nie może być tak, że kogoś wyzywa się i bije za poglądy, wygląd czy orientację. Będą z tym walczył’’, skwitował aktor.

Krzysztof Pieczyński o pobiciu

Na Facebooku Krzysztof Pieczyński  opublikował poruszający wpis, w którym opowiedział o zdarzeniu, które go spotkało. Aktor opublikował również również zdjęcia, na których widać ślady pobicia.

 

Szanowni Państwo,


Kiedy w stanie wojennym, w maju 1983 roku, na manifestacji przeciwko komunie pobiło mnie ZOMO, leżałem 10 dni w szpitalu. Nigdy o tym nie mówiłem, ani nie dochodziłem żadnych praw, gdyż byłem jednym z dziesięciu milionów członków Solidarności i nie czułem się bohaterem z tego powodu, że mnie pobili. Jednak tym razem upubliczniam to, co się stało. Mniej boli mnie to, że zostałem pobity, ale bardziej nienawiść człowieka, który to zrobił. Zachowywał się w taki sposób, że gdyby nie obawiał się kary, prawdopodobnie by mnie zabił przekonany o własnej słuszności. Podobni do niego mają dość nienawiści, żeby nieść przed sobą krzyż i chrystianizować Europę.

 

Myślę, że ludzie podobni do niego są współczesnymi patriotami, katolikami oraz przyszłymi członkami Obrony Terytorialnej zakładanej przez ministra Macierewicza’’.

 

Krzysztof Pieczyński
Fot. Facebook

 

Krzysztof Pieczyński
Fot. Facebook

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.