Krzysztof Leski
Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
POŻEGNANIE

Nowe fakty w sprawie zabójstwa Krzysztofa Leskiego

To wstrząsająca zbrodnia!

REDAKCJA VIVA! 7 stycznia 2020 21:14
Krzysztof Leski
Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Śmierć Krzysztofa Leskiego dla wszystkich jest szokiem. Miał 60 lat. Dziennikarz TVP został zamordowany przez swojego przyjaciela, który od kilku miesięcy miał pomieszkiwać w jego mieszkaniu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję i został chwilowo zatrzymany. Znane są nowe szczegóły zabójstwa dziennikarza.

Nie żyje Krzysztof Leski: nowe fakty

Jako pierwszy o śmierci Krzysztofa Leskiego poinformował portal TVN24. Dziennikarz został znaleziony w swoim mieszkaniu na warszawskiej Woli w poniedziałek 6 stycznia. Do jego zabójstwa przyznał się mężczyzna, który pomieszkiwał u niego od pewnego czasu.

„Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż zatrzymany i pokrzywdzony poznali się na terenie jednej z placówek medycznych w Warszawie. W ostatnim czasie zatrzymany zamieszkiwał w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego”, mówił rzecznik prasowy, Krzysztof Łapczyński.

Łukasz B. został zatrzymany w Krakowie. 34-latek poszedł do funkcjonariuszy na Rynku Głównym w Krakowie i przyznał do czynu. Miał wyznać, że dopuścił się zbrodni w nocy z 31 grudnia 2019 roku na 1 stycznia 2020. Informacje zostały potwierdzone przez policję.

„Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, aktualnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Warszawie. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego prokurator przystąpi do wykonywania czynności procesowych z zatrzymanym, prawdopodobnie jeszcze dziś ”, informował w rozmowie z TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak wynika z najnowszych informacji, do zabójstwa doszło przez zadanie ran ciętych szyi. We wtorek prokurator przedstawił 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa dziennikarza. Mężczyzna odmówił składania dalszych wyjaśnień.  ,,Prokurator przedstawił Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi", powiedział Krzysztof Łapczyński. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.