Krzysztof Leski
Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
POŻEGNANIE

Nowe fakty w sprawie zabójstwa Krzysztofa Leskiego

To wstrząsająca zbrodnia!

REDAKCJA VIVA! 7 stycznia 2020 21:14
Krzysztof Leski
Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Śmierć Krzysztofa Leskiego dla wszystkich jest szokiem. Miał 60 lat. Dziennikarz TVP został zamordowany przez swojego przyjaciela, który od kilku miesięcy miał pomieszkiwać w jego mieszkaniu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję i został chwilowo zatrzymany. Znane są nowe szczegóły zabójstwa dziennikarza.

Nie żyje Krzysztof Leski: nowe fakty

Jako pierwszy o śmierci Krzysztofa Leskiego poinformował portal TVN24. Dziennikarz został znaleziony w swoim mieszkaniu na warszawskiej Woli w poniedziałek 6 stycznia. Do jego zabójstwa przyznał się mężczyzna, który pomieszkiwał u niego od pewnego czasu.

„Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż zatrzymany i pokrzywdzony poznali się na terenie jednej z placówek medycznych w Warszawie. W ostatnim czasie zatrzymany zamieszkiwał w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego”, mówił rzecznik prasowy, Krzysztof Łapczyński.

Łukasz B. został zatrzymany w Krakowie. 34-latek poszedł do funkcjonariuszy na Rynku Głównym w Krakowie i przyznał do czynu. Miał wyznać, że dopuścił się zbrodni w nocy z 31 grudnia 2019 roku na 1 stycznia 2020. Informacje zostały potwierdzone przez policję.

„Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, aktualnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Warszawie. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego prokurator przystąpi do wykonywania czynności procesowych z zatrzymanym, prawdopodobnie jeszcze dziś ”, informował w rozmowie z TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak wynika z najnowszych informacji, do zabójstwa doszło przez zadanie ran ciętych szyi. We wtorek prokurator przedstawił 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa dziennikarza. Mężczyzna odmówił składania dalszych wyjaśnień.  ,,Prokurator przedstawił Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi", powiedział Krzysztof Łapczyński. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.