Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Anna Lewandowska po Balu Mistrzów Sportu znalazła się w ogniu krytyki?!

„Zawsze każdemu gratuluję, proszę się nie doszukiwać na siłę”

Magazyn VIVA! 6 stycznia 2019 21:18
Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Za nami doroczny Bal Mistrzów Sportu 2018. Jak zwykle Anna Lewandowska reprezentowała swojego męża podczas uroczystej gali. Jednak w tym roku główną nagrodę dla Sportowca Roku odebrał siatkarz, Bartosz Kurek, drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a Robert Lewandowski znalazł się na dziewiątej pozycji. Sama trenerka odebrała nagrodę w kategorii Serce dla Sportu dla Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych. Dlaczego Anna Lewandowska znów musi mierzyć się z falą krytyki? 

Anna Lewandowska w ogniu krytyki? 

Poszło o ubiegłoroczną galę? Zwycięzcą Balu Mistrzów Sportu 2018 był Kamil Stoch, a w jego imieniu odebrała żona skoczka, Ewa Bilan-Stoch. Wtedy największe emocje wywołała mina Anny Lewandowskiej po ogłoszeniu wyników oraz wywiad, którego udzieliła po zakończeniu widowiska. Trenerka nie ukrywała, że liczyła na wygraną swojego męża, który wówczas zajął drugie miejsce. „Liczyliśmy gdzieś w sercu na pierwsze miejsce, ale taki też jest sport. Kamil Stoch jest też znakomitym sportowcem, wielkie brawa za dzisiejszy dzień i za pierwszą nagrodę, za najlepszego zawodnika. Myślę, że dla Roberta będzie to fajny bodziec motywacyjny”, komentowała dla Polsat Sport.

Na Annę Lewandowską spadła wtedy fala hejtu. Zachowanie trenerki zostało negatywnie zinterpretowane. 

W tym roku, by uniknąć nieporozumień gwiazda pod wspólnym zdjęciem z Bartoszem Kurkiem, który otrzymał tytuł Sportowca Roku 2018, pogratulowała wszystkim laureatom, także mężowi. „Jest i On👏👏👏 @bartkurek88  Wielkie brawa dla całej drużyny siatkarzy i wszystkich LAUREATÓW ✌️♥️ @_rl9♥️ #GalaMistrzowSportu”, napisała. 

Oprócz głosów zachwytu pojawiły się nieliczne, uszczypliwe komentarze: „Niech mąż bierze przykład jak się gra dla Reprezentacji”, „Kurek klasa sama w sobie. Aniu powinnaś się od niego uczyć i brać przykład”.,„Na tym zdjęciu to Bartek Kurek jest gwiazdą Nie mam wątpliwości. P. Lewandowska gwiazdą sportu nie jest”. Niektórzy wykłócali się, któremu ze sportowców najbardziej należało się pierwsze miejsce. 

Szybko zareagowała sama Anna Lewandowska. „Kochani zawsze każdemu gratuluję. Proszę nie doszukiwać się na siłę, jest to bez sensu! Jestem fanką zarówno siatkarzy, jak i skoczków, a przede wszystkim jestem fanką mojego męża. Ściskam wszystkich ciepło”, odpowiedziała. „Nie pogratuluje - źle. Pogratuluje - źle. Ludzie, idźcie na spacer, będziecie zdrowsi”, „brawo za elegancję i takt, świetna prace i usmiech! Jesteś doskonała”, „Wielkie gratulacje Pani Aniu @annalewandowskahpba To wspaniałych sukces i nagroda za Pani determinację i wielkie serce!” bronili jej fani.  

My również gratulujemy wszystkim sportowcom!  

 

Gala Mistrzów Sportu 2018: Anna Lewandowska
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?