Krystyna Janda, Viva! 25/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Krystyna Janda opowiada o tym, jak okres pandemii wpłynął na jej teatry 

„Jak mam pomóc matce trojga dzieci, która nie ma z czego żyć?”

Aleksandra Andrzejak 27 lutego 2021 09:57
Krystyna Janda, Viva! 25/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Krystyna Janda w programie Rezerwacja opowiedziała o tym jak pandemia wpłynęła na jej teatry. Z jakiej pomocy finansowej była zmuszona skorzystać, żeby zadbać o swoich pracowników.

Krystyna Janda o sytuacji teatrów w pandemii

Krystyna Janda w programie Rezerwacje opowiedziała, że wiadomość o możliwości wprowadzenia kolejnego lockdownu wzbudziła w niej uczucie bezsilności. Pracownicy teatru żyją w ciągłej niepewności, są zmuszeni co miesiąc zmieniać repertuar, sprzedają bilety, a później i tak odwołują spektakl. Niektóre produkcje były już przekładane nawet siedem razy. Inne wciąż czekają na premierę.

Zapytana co sądzi o transmitowaniu spektaklów online odpowiedziała, że z tej możliwości na pewno nie skorzysta. Przyznała, że każda z produkcji kosztuje średnio około 200-300 tys. Transmisja online nie zwróci poniesionych kosztów. Janda uważa też, że transmisje online nawet w najmniejszy stopniu nie oddają atmosfery, która towarzyszy premierze w teatrze.

Krystyna Janda, Viva! 25/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Krystyna Janda: wsparcie finansowe teatrów

Krystyna Janda w rozmowie przyznała się także do wzięcia 1,5 mln zł pożyczki. Cały czas wypłaca pieniądze pracownikom i w okresie pandemii nikogo nie zwolniła. Aktorzy, którzy nie wychodzą na scenę zajmują się teraz w teatrze pracami porządkowymi. „Nie możemy się pozbywać dobrych ludzi. Ci ludzie są bezcenni.” - mówi artystka.

Krystyna Janda, Viva! 25/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Janda najbardziej przejmuje się sytuacją kobiet, które ze względu na pandemię nie grają w spektaklach. Jej empatia jest poruszająca. „Jak mam pomóc matce trojga dzieci, która nie ma z czego żyć?” - z żalem pyta Krystyna. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?