Krystna Czubowna z córką, VIVA! marzec 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF FM
O TYM SIĘ MÓWI

Krystyna Czubówna była molestowana w pracy! Kiedy się sprzeciwiła nie dostawała propozycji

To nie była jednorazowa sytuacja!

Monika Katarzyna Krupska 6 listopada 2018 23:05
Krystna Czubowna z córką, VIVA! marzec 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF FM

Choć nie każdy wie, jak wygląda to telewizja bez niej byłaby zupełnie inna. Krystyna Czubówna to najsławniejsza polska lektorka, która czyta już ponad 45 lat! Dziennikarka właśnie udzieliła wywiadu Wideoportalowi, w którym przyznała, że praca w mediach nie należała do najłatwiejszych. Czubówna w młodości spotkała się z molestowaniem, a gdy zaprotestowała przestała otrzymywać dalsze propozycje pracy.

Krystyna Czubówna była molestowana w telewizji

Krystyna Czubówna w rozmowie z wyżej wymienionymi mediami poparła ruch #metoo. Idąc za głosem setek tysięcy kobiet wyznała, że doświadczyła molestowania i dobrze się teraz dzieje, że sprawcy zostają karani za swoje czyny. Gdy dziennikarka wkraczała w dorosłe życie, to molestowanie odbywało się nie tylko w pracy, ale i na uczelni. Niewybredne zaczepki, nieodpowiednie dowcipy, niemoralne propozycje - to wszystko i więcej zalicza się do molestowania. 

„Ja taką sytuację przerobiłam też na własnej skórze. Nie jeden raz. Adoracje, czasami to się wszystko odbywało bardzo kulturalnie. Nie życzyła sobie pani tego, ale ma pani do czynienia ze zwierzchnikiem. A więc inteligentnie odbija się tę piłeczkę. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty. Ale ponieważ te nagabywania są coraz intensywniejsze, nie ustają, ja byłam doprowadzenia do takiej sytuacji, że musiałam powiedzieć wprost, co myślę na temat takiego zachowania. Co skutkowało tym, że przez wiele miesięcy nie byłam angażowana do pracy”, powiedziała Krystyna Czubówna. 

Dziennikarka dodała, że z takimi konsekwencjami należy się liczyć, jeśli nieprzyzwoite propozycje czy zachowanie wychodzą od osoby, której jest się podległym.  

Krystyna Czubówna z córką
Fot. Bartek Wieczorek/LAF FM

Krystyna Czubówna z córką
Fot. Bartek Wieczorek/LAF FM

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.