Krystian Wieczorek i Maria Szafirska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Dzieli ich 17 lat, łączy miłość. Oto niezwykła historia Krystiana Wieczorka i Marii Szafirskiej

„Nie znaliśmy się i już wiedziałem, że będziemy razem. To jest coś więcej - instancja wyższa”

Olga Figaszewska 5 sierpnia 2023 12:56
Krystian Wieczorek i Maria Szafirska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Twierdzono, że jest zatwardziałym kawalerem. Atmosferę podkręcał fakt, że niechętnie mówił o życiu prywatnym. Jednak Krystian Wieczorek w końcu odnalazł prawdziwą miłość. Wszystko zmieniło się, gdy na jego drodze pojawiła się Maria Szafirska. Kiedy aktor zobaczył po raz pierwszy przyszłą żonę, wiedział, że nic ich nie rozdzieli. Choć dzieli ich 17 lat, to łączy wszystko inne. Darzą siebie szacunkiem, doczekali się nawet córki Anieli, która przyszła na świat w 2018 roku. Jak poznali się Krystian Wieczorek i Maria Szafirska?

Krystian Wieczorek i Maria Szafirska – historia miłości

Krystian Wieczorek urodził się 5 sierpnia 1975 roku. Artysta należy do grona najpopularniejszych i najprzystojniejszych polskich aktorów. Chociaż zawsze wzdychało do niego wiele kobiet, on nie zamierzał składać wielkich deklaracji uczuciowych. Za to czekał cierpliwie na tą jedyną. Nie wiedział, że pewien plan zdjęciowy zmieni na zawsze całe jego życie.

To właśnie podczas pracy nad kolejnymi odcinkami serialu „M jak miłość” poznał swoją przyszłą żonę. Maria Szafirska była wówczas studentką szkoły filmowej w Łodzi. Coś zaiskrzyło. Gdy Krystian Wieczorek zobaczył młodą aktorkę wiedział, że to nie będzie ich ostatnie spotkanie. Był przekonany, że to kobieta, z którą chce dzielić życie i miał przeczucie, że będą razem.

Zobacz też: Alicja Majewska na najnowszym zdjęciu eksponuje zgrabne nogi

Krystian Wieczorek z żoną, żona Krystiana Wieczorka, Maria Szafirska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

„Jak poznałem Marysię to miałem taką intuicję potężną, takie przeczucie, że to jest ta osoba. Nie znaliśmy się i już wiedziałem, że będziemy razem. To jest coś więcej - instancja wyższa. Mówi: już chłopcze się nie męcz, to ta, tu. Właściwa”, zwierzał się w Pytaniu na śniadanie.

Zakochanych dzieli 17 lat, jednak nie na tym się skupiają. Najważniejsze jest uczucie, które ich połączyło. Para przez długi czas utrzymywała swój związek w tajemnicy. Maria Szafirska i Krystian Wieczorek nie należą do osób, które opowiadają o swoim życiu prywatnym, unikają blasku fleszy i wywiadów. W 2016 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Ślub był cichy, a zakochani przyrzekali sobie miłość w otoczeniu najbliższych.

„Nie chcieliśmy z Marią, aby nasza uroczystość stała się wydarzeniem medialnym. Gdybyśmy zorganizowali ją w Warszawie, nie mielibyśmy spokoju. A tak zaprosiliśmy na Podlasie tylko najbliższych: rodzinę i garstkę przyjaciół. Nikt nas nie sypnął paparazzim. I było cudownie, spokojnie... Moja żona tego dnia wyglądała wspaniale”, mówił aktor w wywiadzie dla Party. Z kolei w podróż poślubną wybrali się do Grecji. „Był to tydzień na Cefaloni, to jest jedna z takich wysp z Grecji, która jest jeszcze nieodkryta. Wspaniałe miejsce nietknięte masową turystyką. Taka troszkę podróż poślubna, ale my się śmiejemy, że teraz każda będzie poślubna. To nie był miesiąc miodowy, bo na miesiąc mnie nie stać, żeby tak rzucić wszystko”, mówił. 

Sprawdź też: Zofia Nasierowska i Janusz Majewski byli razem 50 lat. Ich miłość rozdzieliła śmierć

Krystian Wieczorek o miłości i rodzinie

„Pięć pięknych lat wyjętych z samotności. Kombajn, Spółdzielnia, Snopowiązałka - jednym słowem...Małżeństwo”, pisał aktor pod jednym ze wspólnych kadrów z żoną.

Krystian Wieczorek i Maria Szafirska wiodą spokojne i szczęśliwe życie. Są dla siebie wsparciem i inspiracją. „Moje życie po ślubie się zmieniło. To jak sobie myślisz, że to jest do końca życia, a może jeszcze dłużej, jest fantastyczną perspektywą. Moja żona ostatnio wysłała mi takiego mema, faceta z dzieckiem podpisany, że słabi mężczyźni mają kochanki, a prawdziwi mają rodziny. I myślę, że jest taka odpowiedzialność, że się przed Bogiem przysięgało. To jest inny kaliber, że nie tylko człowiek człowiekowi obiecał, że będziemy dbać o siebie i walczyć każdego dnia, ale że to nie jest obietnica rzucona na wiatr”, dodawał aktor.

Małżonkowie na pierwszym miejscu zawsze stawiają rodzinę. Wspólnie doczekali się córeczki. Aniela przyszła na świat w 2018 roku. Pojawienie się dziecka było ogromną rewolucją, ale przede wszystkim jest niekończącym się źródłem radości. „Nie potrafię nawet opisać, jak bardzo czuję się szczęśliwy. Kiedy ludzie się kochają i mogą zobaczyć owoc swojej miłości w postaci nowego życia, to jest po prostu piękne”, mówił aktor. 

W 2021 roku Krystian Wieczorek ze względu na rozłąkę z najbliższymi, postanowił wycofać się z serialu Komisarz Alex.  Zależało mu na tym, by mógł więcej czasu spędzać z żoną i córeczką. Zdawał sobie sprawę, że mógłby wiele stracić. „Mam małe dziecko, rodzinę i bycie marynarzem w Łodzi przez cztery lata było zabieraniem czasu mojej rodzinie. […] Przyszedł ten moment, że wracanie do domu jest ważniejsze niż wracanie do hotelu. Nie chciałem składać mojej rodziny na ołtarzu aktorstwa. To była bardzo przemyślana decyzja. Nie chciałem być jak Zbyszek Wodecki, na którego widok córka mówiła: „Mamo, patrz, pan z telewizji do nas przyjechał”, tłumaczył w Show.

Co jakiś czas mediach społecznościowych możemy podziwiać romantyczne kadry aktorskiej pary. Krystian Wieczorek i Maria Szafirska zachwycają na wspólnych zdjęciach. Uśmiech nie schodzi z ich twarzy, a swoim szczęściem i pozytywną energią zarażają fanów na Instagramie. 

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Zobacz też: Tak dziś wygląda córka Solejuków z ''Rancza''. Anna Stępień zmieniła się nie do poznania

Maria Szafirska, Krystian Wieczorek Warszawa, 28.11.2022 r. Pokaz z udziałem twórców Human to Human.

Krystian Wieczorek i Maria Szafirska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Krystian Wieczorek, Maria Szafirska, premiera filmu Furioza, 2021
Fot. Piętka Mieszko/Akpa

Krystian Wieczorek, Maria Szafirska, premiera filmu Furioza, 2021

Maria Szafirska, Krystian Wieczorek
Fot. TRICOLORS/East News


Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Źródło: Świat Seriali, Pytanie na śniadanie

Krystian Wieczorek z żoną, żona Krystiana Wieczorka, Maria Szafirska, 2016
Fot. Niemiec/AKPA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.