Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Królowa Elżbieta II straciła cierpliwość do żony wnuka. Ma dość zachowania Meghan Markle

Miała to dać jasno do zrozumienia Harry'emu

Marta Nawacka 3 sierpnia 2022 15:16
Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Kiedy książę Harry i jego żona wystąpili przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, Meghan wyglądała na wyjątkowo zadowoloną, podczas kiedy jej ukochany zdradzał wyraźne oznaki rozdrażnienia i niepokoju. Na jaw wyszło, co było powodem kiepskiego nastroju księcia Sussex... Co donosi zagraniczna prasa?

Książę Harry i księżna Meghan – konflikt z rodziną królewską

Związek młodszego z wnuków królowej Elżbiety II z Meghan Markle od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Niektórzy sugerują wprost, że ukochana ma zły wpływ na księcia Harry'ego i to z jej powodu mężczyzna podjął decyzję o odejściu z brytyjskiego dworu oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Oliwy do ognia Sussexowie dolali udzielając głośnego wywiadu dla Oprah Winfrey, w którym zdradzili szokujące fakty z ich życia w brytyjskiej rodzinie królewskiej oraz z tego, jak familia miała traktować Meghan. To wszystko miało skutkować jej wielkim cierpieniem, a nawet myślami samobójczymi.

Czytaj też: Wielka Brytania. Samochód księżnej Diany trafi na aukcję!

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022

Królowa Elżbieta II ma dość zachowania Meghan

Odkąd Meghan Markle stała się częścią rodziny królewskiej, monarchini często wcielała się w rolę rozjemcy, starając się łagodzić wszystkie skutki działań ukochanej wnuka. Według informatora Woman's Day królowa Elżbieta II i książę Karol mieli osobiście zachęcać księżną Sussex, by odwiedziła swojego ojca, z którym była skonfliktowana, po tym jak mężczyzna sprzedał prasie informacje na temat córki. Meghan miała zniechęcić ojca do udzielania kolejnych wywiadów i wyjaśnić nieporozumienia jeszcze przed ślubem z Harrym. Ona jednak nie zdecydowała się na ten krok. „Wymówki Meghan, żeby tego nie zrobić, irytowały wszystkich”, dowiadujemy się. Żona młodszego z wnuków monarchini miała jednak podkreślić, że ta prośba jest nierealna.

Meghan Markle naraziła się Pałacowi udzielając wywiady zarówno przed ślubem z księciem Harrym, jak i po nim. Dodatkowo nie pomógł jej fakt, gdy gościnnie redagowała brytyjski magazyn Vogue i nie wspomniała królowej Elżbiety II w osobiście wybranej liście kobiet będących siłami zmiany. „To zostało odebrane jako afront. Ale nawet biorąc pod uwagę to wszystko, królowa poleciła swojemu personelowi zachowywać godne milczenie. Nadal czuła się zobowiązana wobec Meghan i Harry’ego i wiedziała, że jeśli to wszystko wyjdzie na jaw, Meghan będzie jeszcze gorsza. A teraz Jej Wysokość ma do czynienia z jeszcze większym bałaganem ze strony Sussexów”, donosi źródło Woman's Day.

Monarchini miała dać jasno do zrozumienia Sussexom, że to była ich decyzja, by odejść z dworu, jednak jeśli nie będą trzymać się zasad i nadal ujawniać sekrety rodziny królewskiej, będzie jeszcze gorzej. Królowa ma dosyć zachowania Meghan i miało to zostać przekazane małżonkom. Według informatora Woman's Day, to właśnie mogło być powodem kiepskiego humoru księcia Harry'ego podczas wizyty w Nowym Jorku.  

Zobacz także: Skandal wokół księcia Karola nie cichnie. Następca tronu otrzymał pieniądze od krewnych Bin Ladena

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 10.07.2018 rok
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 10.07.2018 rok

książę Harry, księżna Meghan, 2022
Fot. Backgrid/East News

Książę Harry i księżna Meghan, 2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.