królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II ofiarą zamachu bombowego? Mogło wydarzyć się najgorsze...

Policja aresztowała sprawcę

Aleksandra Andrzejak 25 marca 2021 09:57
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Niewiele brakowało, a Królowa Elżbieta II zostałaby ofiarą zamachu bombowego. Sytuacja miała miejsce we wtorkowy wieczór w pałacu Holyroodhouse.

Królowa Elżbieta II jest w trudnej sytuacji

Królowa Elżbieta II 21 kwietnia skończy 94 lata. Nie da się ukryć, że zeszły rok był dla monarchini bardzo trudny. Jej syn, książę Andrzej został wmieszany w aferę pedofilską. Następnie Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia królewskich funkcji, po czym udzielili wywiadu u Oprah, o którym mówił cały świat.   Obchody urodzin Elżbiety II zostały odwołane już drugi rok z rzędu. Mąż królowej, książę Filip trafił do szpitala i przeszedł operacje serca. Dodatkowo wciąż szaleje pandemia koronawirusa. Okazuje się, że na królową czyhają także inne zagrożenia... 

elzbieta ii zamach bombowy
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images

Zamach bombowy na Królową Elżbietę II

Według zagranicznych tabloidów 23 marca około godziny 21:00 policja otrzymała wezwanie do pałacu Holyroodhouse. Znaleziono podejrzany pakunek. Na miejscu pojawił się oddział specjalny brytyjskiej armii specjalizującej się w zabezpieczaniu ładunków wybuchowych. Prace na miejscu trwały kilka godzin. Dodatkowo następnego dnia jednostki policji sprawdzały każdy zakamarek ogrodu posiadłości, aby znaleźć dodatkowe ślady.

zamach bombowy na elzbiete ii
Fot. Max Mumby/Indigo / Contributor / Getty Images

Policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę. Postawiono mu zarzut podrzucenia pakunku, w którym mogły znajdować się materiały wybuchowe. Szkocka policja nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia, na temat tego, co znajdowało się w paczce. Na szczęście Królowa Elżbieta II przebywała w tym czasie w pałacu Windsor. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…