KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tym oświadczeniem królowa wbija szpilę Meghan Markle?

Czy królowa Elżbieta II wciąż nie darzy Meghan Markle sympatią?

Gabriela Czernecka 17 marca 2018 10:45

Pałac opublikował oficjalną zgodę królowej Elżbiety II na ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle. Było to o tyle ważne, że od samego początku mówiono, że Elżbieta II i Meghan Markle za sobą nie przepadają. Teraz oficjalnie królowa wyraziła zgodę na ożenek wnuka, ale niektórzy dopatrzyli się w tym ukrytego przekazu. Jak faktycznie wyglądają relacje królowej i Meghan Markle?

Co królowa Elżbieta II sądzi o Rachel Markle?

O tym, że Meghan Markle i Elżbieta II za sobą nie przepadają mówiono od samego początku znajomości księcia Harry’ego z amerykańską aktorką. Królowej miało nie podobać się pochodzenie, zawód, a nawet wiek Meghan Markle. Do tej listy dołączył później wywiad, którego narzeczona księcia udzieliła dla Vanity Fair. Mówiono wówczas, że królowa byłaby usatysfakcjonowana, gdyby przyszła żona Harry'ego posiadała nienaganną prezencję, unikała medialnego zainteresowania, a także wspierała męża, trzymając się jednocześnie dwa kroki za nim. Meghan nie spełniała żadnego z tych wyobrażeń. A jednak...

Pierwsze spotkanie Meghan Markle i królowej Elżbiety II przy filiżance herbaty przebiegło w całkiem miłej atmosferze. „Harry już w lecie prosił, żeby babcia spotkała się z jego ukochaną. Cała trójka, bo książę Filip nie uczestniczył w spotkaniu, spędziła kilkanaście minut w prywatnych pomieszczeniach Królowej z pięknym widokiem na pałacowe ogrody. Harry był szczęśliwy, tak jak i Meghan”, pisał o spotkaniu Meghan i  Elżbiety hollywoodlife.com.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: metamorfoza aktorki

Od tamtego czasu media bacznie śledziły zachowanie przyszłej księżnej. Rachel (Meghan) Markle przez kilka ostatnich miesięcy przeszła sporą metamorfozę! Zrezygnowała z aktorstwa, przeprowadziła się do Londynu, zmieniła styl ubierania się na bardziej elegancki, a nawet na specjalne życzenie królowej zmieniła religię, przyjmując chrzest. Wygląda na to, że dla miłości do księcia Harry'ego Meghan Markle jest w stanie naprawdę wiele poświęcić.

Czy królowa Elżbieta II i Meghan Markle się nie lubią?

Królową Elżbietę II usatysfakcjonowało zachowanie przyszłej małżonki wnuka. Pałac opublikował właśnie oficjalną zgodę królowej na ślub księcia Harry'ego: „Deklaruje swoją zgodę na małżeństwo między moim najukochańszym wnukiem księciem Walii, Harrym, a Rachel Meghan”, brzmi oświadczenie. Złośliwi dopatrzyli się w tym jednak ukrytego przekazu. Czy tym królowa wbija szpilę Meghan?

Czy królowa Elżbieta II nie lubi Meghan Markle?

Oświadczenie królowej wyrażającej zgodę na ślub Williama i Kate było ubrane w przyjemniejsze słowa dla przyszłej wówczas księżnej. Brzmiało bowiem: „Deklaruję naszą zgodę na małżeństwo między naszym najukochańszym wnukiem księciem Walii, Williamem, a wierną i uwielbianą przez nas Catherine Middleton”. W przypadku Rachel Markle i Harry'ego Windsora zgoda królowej była bardziej oszczędna w słowach. Niektórzy dopatrują się w tym uszczypliwości królowej. Nic bardziej mylnego.

Przypomnijmy, że Meghan Markle i książę Harry spotykają się od niecałych dwóch lat, a Kate i William zanim ogłosili zaręczyny byli parą od dziewięciu lat! Królowa zdążyła więc bliżej poznać przyszłą żonę księcia Williama. Nic dziwnego, że nawiązała z nią silniejszą więź. Rachel Markle już uważana jest za pełnoprawnego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. W końcu ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już 19 maja 2018 roku. Rachel będzie miała więc jeszcze sporo okazji, by przypaść królowej do gustu.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.