Królowa Elżbieta II abdykuje
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kryzys w rodzinie negatywnie odbija się na stanie zdrowia królowej Elżbiety II

To nie tylko wina Meghan i Harry'ego!

Redakcja VIVA! 28 lutego 2020 20:42
Królowa Elżbieta II abdykuje
Fot. Getty Images

W ostatnim czasie Elżbieta II nie ma powodów do radości. Nagła decyzja ukochanego wnuka o odejściu z królewskiej rodziny, afera seksualna wokół księcia Andrzeja, kłótnie... To odbiło się na jej zdrowiu psychicznym. 

Królowa Elżbieta II - jak się czuje?

Królowa Elżbieta II za cel postawiła sobie zjednoczenie brytyjskiej rodziny królewskiej. Zależało jej na załagodzeniu sporów pomiędzy jej członkami. Zgrzyty, do których dochodziło między Harrym i Williamem negatywnie odbijały się na wizerunku rodziny. Niestety początek roku przyniósł kolejne problemy. I wygląda na to, że rodzina królewska mierzy się z poważnym kryzysem.

Prawdziwym ciosem dla Elżbiety II był seksskandal z udziałem jej syna. W ubiegłym roku 36-letnia Wirginia Roberts opowiedziała o tym, jak w wieku 17 lat została zmuszona do seksu z księciem Andrzejem.

Królowa nie mogła pozwolić, by jej syn przedstawiany w mediach jako zwolennik działalności pedofilskiej, odwiedzał szpitale czy reprezentował ją jako głowę państwa. Książę Andrzej był zmuszony zrezygnować z pełnienia swoich obowiązków. 

Następnie na początku roku Meghan i Harry zaskoczyli królową Elżbietę wydanym oświadczeniem, w którym poinformowali wszystkich o wystąpieniu z rodziny. Zabolało ją to, że zrobili to za jej plecami i miała żal do wnuka, że nie przyszedł do niej po poradę. Sytuacja wciąż jest bardzo napięta. Harry i Meghan do końca marca mają pełnić oficjalne funkcje. Wnuk królowej Elżbiety II na zwołanym ostatnio szczycie ekologicznym poprosił, by wszyscy zwracali się do niego bez tytułu. To oznacza, że nie cofnie swojej decyzji. Wraz z Meghan i Archiem rozpoczną nowe życie w Kanadzie. Pragnęli ucieczki od medialnego szumu i nie chcieli już dłużej podporządkowywać się zasadom brytyjskiej monarchii.

Królowa Elżbieta II źle znosi te sytuacje. Potrzebuje teraz dużo spokoju i powinna unikać stresu. Jak podają zachodnie media królowa skupia się na pozytywach. Na duchu podnosi ją zbliżający się wielkimi krokami ślub księżniczki Beatrice. 

Książę Harry, księżna Meghan, Harry i Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II z synem, księciem Andrzejem

Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.