królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Tim Graham/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Królowa Elżbieta II i książę Filip przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Informację przekazał Pałac Buckingham

Olga Figaszewska 9 stycznia 2021 16:49
królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Tim Graham/Getty Images

Królowa Elżbieta II i książę Filip przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Informację przekazał Pałac Buckingham.

Królowa Elżbieta i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

Jak poinformował Pałac Buckingham, 94-letnia królowa Elżbieta II i jej małżonek, 99-letni książę Filip, zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. W sobotę przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. ,,Królowa i książę Edynburga otrzymali dziś szczepionki na COVID-19", przekazano.

Ze względu na swój wiek znajdują się w grupie priorytetowej kwalifikującej ich do przyjęcia preparatu.

Według królewskiego źródła, procedura odbyła się na zamku w Windsorze. Tam królowa wraz z małżonkiem przebywają od początku pandemii. Unikają spotkań, wprowadzili dodatkowe obostrzenia. Przypomnijmy, że z koronawirusem zmagał się książę Karol i książę William.  

Podobno sama Elżbieta II poprosiła o upublicznienie informacji o szczepieniu, by powstrzymać wszelkie spekulacje i nieścisłości. Tym samym monarchini i jej mąż dołączyli do około 1,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii, którym podano pierwszą dawkę preparatu.

Źródło: Business Insider, AP

Królowa Elżbieta II, książę Filip 2020
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?