królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Tim Graham/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Królowa Elżbieta II i książę Filip przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Informację przekazał Pałac Buckingham

Olga Figaszewska 9 stycznia 2021 16:49
królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Tim Graham/Getty Images

Królowa Elżbieta II i książę Filip przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Informację przekazał Pałac Buckingham.

Królowa Elżbieta i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

Jak poinformował Pałac Buckingham, 94-letnia królowa Elżbieta II i jej małżonek, 99-letni książę Filip, zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. W sobotę przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. ,,Królowa i książę Edynburga otrzymali dziś szczepionki na COVID-19", przekazano.

Ze względu na swój wiek znajdują się w grupie priorytetowej kwalifikującej ich do przyjęcia preparatu.

Według królewskiego źródła, procedura odbyła się na zamku w Windsorze. Tam królowa wraz z małżonkiem przebywają od początku pandemii. Unikają spotkań, wprowadzili dodatkowe obostrzenia. Przypomnijmy, że z koronawirusem zmagał się książę Karol i książę William.  

Podobno sama Elżbieta II poprosiła o upublicznienie informacji o szczepieniu, by powstrzymać wszelkie spekulacje i nieścisłości. Tym samym monarchini i jej mąż dołączyli do około 1,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii, którym podano pierwszą dawkę preparatu.

Źródło: Business Insider, AP

Królowa Elżbieta II, książę Filip 2020
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.