Królowa Elżbieta II, 16.10.2021, Ascot
Fot. Alan Crowhurst/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Królowa Elżbieta II cudem uniknęła wypadku samochodowego! „Monarchini miała wiele szczęścia"

Do zdarzenia doszło w 96. urodziny królowej 

Dorota Falkowska 24 kwietnia 2022 12:30
Królowa Elżbieta II, 16.10.2021, Ascot
Fot. Alan Crowhurst/Getty Images

Królowa Elżbieta II w miniony czwartek, 21 kwietnia, świętowała swoje 96. urodziny. Nie był to jednak szczęśliwy dzień dla monarchini. Jak się okazało, w drodze z posiadłości Queen's Sandringham w Norfolk, gdzie w zaciszu przyrody chciała uczcić kolejny rok życia, przeżyła chwile grozy. 

Królowa Elżbieta II cudem uniknęła wypadku samochodowego

Samochód, którym Elżbieta II jechała wraz z kierowcą, zajmując miejsce pasażera, słynny czarny Range Rover, o mały włos nie zderzył się z nadjeżdżającym, białym pojazdem. Kierowca królowej zmuszony był zjechać z drogi i gwałtownie zahamować, żeby uniknąć stłuczki. Jak donosi brytyjski tabloid "Express", białym samochodem, który nadjeżdżał z naprzeciwka, miał być Nissan Juke; jego kierowca jechał z prędkością ok. 50 km/h, co sprawiło, że auto zdążyło skręcić i zatrzymać się, a Range Rover królowej wylądował na trawniku obok drogi. 

Czytaj też: Barbie oddaje hołd królowej Elżbiecie z okazji jej 96. urodzin

Elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images

Świadek zdarzenia skomentował, że monarchini miała dużo szczęścia, głównie dlatego, że kierowcy w tej okolicy potrafią rozpędzać się do znacznie większej prędkości, szczęśliwie ów Nissan zdążył królową wyminąć. 

Udostępnione na Twitterze zdjęcie pokazuje królową i jej kierowcę, którzy wyglądają na oszołomionych zdarzeniem. Na drugim kadrze widać biały pojazd, Nissan Juke. 


Wypadek samochodowy księcia Filipa 

Do wypadku w tej samej okolicy doszło jednak w 2019 roku; za kierownicą Land Rovera siedział wówczas książę Filip. Gdy jechał w pobliżu posiadłości Sandringham i wyjeżdżał z podjazdu na A149, która według policjantów jest zwykle ruchliwa, zderzył się z Kią. Autem jechały dwie kobiety i dziecko.

Wielu Brytyjczyków na wieść o wypadku wstrzymało oddech, zdjęcia ze zdarzenia pokazywały przewrócony samochód księcia Filipa. Roy Warne, adwokat, wraz z innym mężczyzną, pomógł wydostać się z pojazdu księciu Edynburga. Do publicznej informacji podano wówczas, że mąż monarchini nie został ranny i wstał o własnych siłach, ale był bardzo zszokowany całym zajściem. 

Zobacz także: Nie korzysta z nazwiska, nie ma paszportu... Tego nie wiedzieliście o Elżbiecie II!

Elżbieta II książe Filip wypadek samochodowy
Fot. Rex Features/East News

Kobieta z samochodu naprzeciwko doznała kilku skaleczeń, a jej towarzyszka miała kontuzję ramienia. Obie zostały przewiezione do szpitala. 

Całe szczęście królowa Elżbieta II i jej kierowca po wypadku sprzed kilku dni są cali i zdrowi.  

Elżbieta II wypadek samochodowy
Fot. Alastair Grant - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.