Kora, Olga Jackowska nie żyje
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Księża warszawskiego kościoła we wzruszający sposób oddali hołd Korze!

Z głośników popłynął jej głos...

Weronika Kostyra 30 lipca 2018 09:58
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Fot. East News

Nagła informacja o śmierci Kory poruszyła wszystkich Polaków. Wokalistka po wielu latach przegrała walkę w chorobą nowotworową. Wiele osób spontanicznie postanowiło podzielić się własnymi wspomnieniami związanymi z artystką. Na zaskakujący i wzruszający gest zdobyli się między innymi księżą warszawskiego kościoła na Bielanach…

Piosenka Kory w kościele

Po zakończeniu niedzielnej mszy w parafii Edwarda Detkensa w Warszawie nagle z głośników popłynęła piosenka Krakowski Spleen Maanamu. Księża chcieli oddać w ten sposób hołd artystce. Dodatkowo dołączyli oni do utworu własny akompaniament na instrumencie dętym, suzafonie oraz na bębnach. Za inicjatywą stoi proboszcz parafii, ksiądz Wojciech Drozdowicz. Efekt był naprawdę wzruszający i zrobił wrażenie na wiernych obecnych w kościele. Wykonanie zostało nagrane i opublikowane w Internecie – cieszy się dużą popularnością i zbiera wiele pozytywnych komentarzy.

Warszawskie Bielany miały dla Kory szczególne znaczenie. W 2000 roku razem z Kamilem Sipowiczem kupili tam dom. „Wcześniej mieszkaliśmy w zamkniętym osiedlu w Nieporęcie. Czuliśmy się jak w getcie. Dom na Bielanach blisko kościoła św. Zygmunta znalazła nam znajoma. To jedno z najcudowniejszych miejsc. Nie dociera tu hałas, a pl. Konfederacji ma w sobie coś z Londynu. Dlatego w latach 60. kręcono tu telewizyjne Kobry. Mamy mały ogródek, a w nim morwę, orzech i wiśnię. Sami robimy wino. Czasem przychodzi do nas kuna”, opowiadał w 2007 roku Kamil Sipowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą. 

Kora, Olga Jackowska
Fot. reporter

TAGI #Kora

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.