Poradniki
Fot. mat. pras.
KULTURA

„Bądź szczęśliwa jak rosyjski szpieg w kosmosie!”

Istnieje poważne ryzyko, że te poradniki odmienią Twoje życie!

28 października 2018 12:01
Poradniki
Fot. mat. pras.

Jak sprzedać mieszkanie? Jak wychować zdrowe dziecko? Kiedy zaczęliśmy grzebać zmarłych? Aby uzyskać odpowiedź na te pytania – i wiele innych, na przykład: „Skąd się wziął Wszechświat?”, albo „Jak szkolono szpiegów KGB?” - warto sięgnąć po któryś z poniższych poradników. Niezwykłe ciekawostki i porady dla każdego!

Atlas szczęścia
Fot. mat. pras.

Helen Russell

Atlas szczęścia

Podróż dookoła świata, podczas której poznasz 33 sposoby na szczęście.

Czujesz strach przed zbliżającą się rozmową o pracę? Bądź jak Islandczycy. Ich þetta reddast – przeświadczenie, że wszystko jakoś się ułoży – na pewno doda ci wiary w siebie.

Pogubiłaś się w życiu? Sprawdź, jak w podobnej sytuacji radzą sobie Chińczycy, i znajdź swoje xìngfú – cel, który nada twoim działaniom głębszy sens.

Zbyt wiele spraw na głowie? Z pomocą przyjdą ci Włosi i opanowana przez nich do perfekcji sztuka słodkiego nicnierobienia, czyli dolce far niente.

Przytłoczona pracą i oderwana od natury? Szwedzi mają na to radę: smultronställe, dosłownie poletko poziomek, a w głębszym znaczeniu sielskie odludzie, dokąd możesz uciec przed zgiełkiem współczesnego świata.

Atlas szczęścia zabierze cię do Australii, Walii, Bhutanu, Irlandii, Finlandii, Turcji, Syrii, Japonii i wielu innych krajów. Odkryjesz sekrety szczęścia z różnych zakątków świata i przekonasz się, jak dzięki nim można zmienić swoją codzienność.

Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować
Fot. mat. pras.

Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować?

Joanna i Paweł Preisner

Praktyczne porady, przystępny język, wskazówki, które zostały opracowane na kanwie osobistych doświadczeń – to tylko niektóre cechy, jakie wyróżniają książkę na tle innych poradników!

Branża mieszkaniowa kojarzona jest z trudnym i wymagającym wielu umiejętności zajęciem. Nic dziwnego zatem, że każdy, kto stoi przed wyzwaniem sprzedaży mieszkania, prędzej czy później chce skapitulować i oddać sprawę w ręce profesjonalnej agencji pośrednictwa ruchomości. Joanna i Paweł Preisner postanowili nas przekonać, że warto zaryzykować i wziąć sprawy we własne ręce. Wszystko czego potrzebujemy, to garść praktycznych, konkretnych porad, które pomogą odnaleźć się w dżungli, jaką jest branża mieszkaniowa, odnieść pierwszy sukces na tym polu… i zyskać apetyt na więcej!

– Książka skierowana jest do każdego, kto ma ochotę rozpocząć przygodę ze sprzedażą mieszkania. I chodzi tutaj zarówno o osoby, które chcą zainwestować w rynek mieszkaniowy i wyciągać z niego korzyści finansowe, jak i ludzi, którzy całkiem po prostu planują zmienić miejsce zamieszkania. Chodzi o zwykłego człowieka, który, tak jak my kilkanaście lat temu, startuje i potrzebuje zdobyć wiedzę, jak się do tego wszystkiego zabrać. – mówi Joanna Preisner, współautorka książki.

Wszelkie związane ze sprzedażą nieruchomości zagadnienia zostały poruszone w dziewięciu rozdziałach. Usystematyzowana forma idzie tu w parze z przystępnym językiem i z konkretnymi poradami, powstałymi w oparciu o własne doświadczenia autorów. Dzięki książce dowiemy się, jak perfekcyjnie przygotować mieszkanie do sprzedaży bez wielkich nakładów finansowych, w jaki sposób zrobić profesjonalne wrażenie na kupujących, a nawet… jak poradzić sobie z emocjonalnym przywiązaniem do mieszkania.

Kosmiczne zachwyty
Fot. mat. pras.

KOSMICZNE ZACHWYTY

Neil deGrasse Tyson

Czy można badać kosmos zwykłym kijem? Jaki kolor ma wszechświat? Czy stojąc na szczycie Mount Everestu, jesteśmy najdalej od środka Ziemi? Dlaczego wydostanie się z wnętrza Słońca zajmuje światłu aż 5000 lat? Czy w pasie asteroid faktycznie tak łatwo zaliczyć pozaziemską stłuczkę?

Na te i wiele innych rozpalających wyobraźnię kosmicznych pytań odpowiada w swojej książce słynny amerykański astrofizyk i znakomity popularyzator nauki Neil deGrasse Tyson.

Entuzjazm i pasja, z jaką Tyson opisuje wszechświat – ten bliski i ten odległy – udziela się milionom jego widzów i czytelników. Nawet najbardziej skomplikowane kosmiczne zjawiska stają się w jego ujęciu zrozumiałe i, co najważniejsze, fascynujące! Lektura Kosmicznych zachwytów – napisanej lekkim piórem książki pełnej zdumiewających faktów i wciągających opowieści – sprawi, że nocne wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo już nigdy nie będzie takie samo.

Zbiór popularnonaukowych tekstów Neila deGrasse’a Tysona o kosmosie, utrzymanych dokładnie w tym samym stylu i tonie, co bestsellerowa Astrofizyka dla zabieganych.

Jak wychować zdrowe dziecko
Fot. mat. pras.

Jak wychować zdrowe dziecko

Joanna Dronka-Skrzypczak

Poradnik odpowiadający na pytania spędzające sen z powiek przyszłych i młodych rodziców. Wyjątkowa książka, dzięki której dowiecie się, co już dziś można zrobić, aby dziecko mniej chorowało i prawidłowo się rozwijało.

Dowiesz się:

▪ jak zadbać o sprawny układ odpornościowy,

▪ jak wyposażyć dziecko w oręż do walki z chorobami,

▪ jak zadbać o ruch i aktywność w czasie ciąży,

▪ czy jedzenie ma znaczenie – co powinna jeść przyszła mama i czy dzieci karmione piersią będą zdrowsze,

▪ jak stosować bezpieczną dietę eliminacyjną u alergika,

▪ jak powinna wyglądać zindywidualizowana suplementacja na każdym etapie życia dziecka,

▪ jak zapewnić dziecku zdrowy rozwój ruchowy,

▪ kiedy i do jakiego udać się do specjalisty (pediatra/fizjoterapeuta/osteopata/dietetyk/doradczyni laktacyjna).

Książka w równej mierze kładzie nacisk na zagadnienia związane z odżywianiem i suplementacją, jak i rozwojem ruchowym. Powstała przy współpracy z dietetykiem, fizjoterapeutami i osteopatą.

„Skąd się wzięliśmy?”, to jedno z najbar­dziej głębokich, fundamentalnych pytań, jakie sobie zadajemy

Historia (prawie) wszystkiego
Fot. mat. pras.

Początki (prawie) wszystkiego

Graham Lawton

Wybór współczes­nych historii o różnego rodzaju początkach ukaza­nych z punktu widzenia naukowego. Zawiera najważ­niejsze, najciekawsze i najbardziej zaskakujące fakty w 53 rozdziałach ubarwionych wyrazistymi i nierzad­ko dowcipnymi infografikami.

„Zawsze fascynowały mnie początki”, pisze autor. „Jako dzie­cko często spacerowałem po wybrzeżu Yorkshire z mamą, tatą i siostrą; kiedy wydłubywaliśmy z klifów amonity, belemnity i wymarłe małże, zastanawiałem się: Skąd one się wzięły? Jak wyglądała Ziemia, kiedy żyły?

Do stawiania tych pytań inspirowała mnie nie tylko natura. Oglądając telewizję – najprawdopodobniej czarno-białą, niemniej cud technologii – zastanawia­łem się, kto ją wymyślił. Nie mogłem sobie wyobra­zić, w jaki sposób ktoś był w stanie wynaleźć pudło z ekranem, na którym wyświetlały się obrazy gdzieś z daleka. Mnie by się to na pewno nie udało.

Dwadzieścia lat temu, kiedy zostałem dziennika­rzem popularnonaukowym, zdałem sobie sprawę, jak silnie historie o początku świata oddziałują na naszą wyobraźnię. „Skąd się wzięliśmy?” to jedno z najbar­dziej głębokich, fundamentalnych pytań, jakie sobie zadajemy. (Inne to: „Jak należy żyć?” oraz „Dokąd zmierzamy?”, ale te zostawmy na inną okazję). Je­stem przekonany, że częścią natury ludzkiej jest obserwowanie świata lub stawianie egzystencjalnych pytań i rozważanie: „Jak to możliwe?”.

Szkoła szpiegów
Fot. mat. pras.

SZKOŁA SZPIEGÓW

Bardzo ciekawa książka, dzięki której poznamy przynajmniej część technik umysłowych wykorzystywanych przez szpiegów – rosyjskich i nie tylko. Mnóstwo ciekawostek, zagadek, faktów, quizów. A wszystko to w stylizowanej na KGB estetyce i narracji. Oryginalne wydanie Szkoły szpiegów ukazało się w Rosji i trafiło na pierwsze miejsca list bestsellerów.

Większość ludzi, słysząc słowo „szpieg”, wyobraża sobie rozmaite gadżety – laserowe długopisy albo wybuchające zapalniczki – ale najważniejszym narzę­dziem tajnego agenta jest jego własny mózg. Dobra pamięć jest niezbędna w pracy wywiadowczej, po­nieważ jej specyfika wymaga przestrzegania zasad ścisłej konspiracji. Agent często nie może niczego zapisać – musi polegać wyłącznie na swoim mózgu i jego zdolności do rejestrowania oraz odtwarzania z absolutną dokładnością ogromnych ilości informacji.

Dzięki naszej książce nauczysz się, jak poprawić swoją pamięć i wyostrzyć umysł, wykonując rozmaite ćwiczenia, które od lat wykorzystywane są w pro­cesie szkolenia najlepszych szpiegów na świecie. Przyswoisz sobie umiejętności, które sprawdziły się w najtrudniejszych możliwych warunkach. Nauczysz się też w pełni wykorzystywać potencjał swojego umysłu.

Książka pełna jest zagadek, łamigłówek, testów i przydatnych trików, a wszystko to okraszone zostało trzymającą w napięciu szpiegowską historią z czasów Zimnej Wojny.

Poznaj sekret niezawodnej pamięci i przekonaj się, czy jesteś dobrym materiałem na profesjonalnego szpiega. 

 

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.