Koronawirus, starsze małżeństwo
Fot. Adobe Stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Koronawirus. Byli małżeństwem przez 63 lata. Zmarli w odstępie godziny!

Byli nierozłączni do ostatnich swoich chwil

Redakcja VIVA! 18 listopada 2020 10:00
Koronawirus, starsze małżeństwo
Fot. Adobe Stock

Pochodzący z Włoch Olga i Vincenzo byli małżeństwem przez 63 lata. Oboje w ciężkim stanie trafili do tego samego szpitala w Monzie nieopodal Mediolanu. Chorowali na COVID-19. Włosi byli nierozłączni niemalże do ostatnich swoich chwil. Zmarli w odstępie zaledwie godziny. Chociaż dzieliły ich szpitalne ściany, myślą cały czas byli ze sobą. 

Koronawirus 2020. Małżeństwo z Włoch zmarło na COVID-19. Odeszli w ostępie godziny

Włoskie media informują o smutnej, aczkolwiek jakże wzruszającej historii. Małżeństwo z 63-letnim stażem mieszkało w Sesto San Giovanni w Lombardii. 83-letnia Olga oraz jej o rok młodszy mąż, Vincenzo Molino zarazili się koronawirusem około dwóch tygodni temu. Jedna z ich wnuczek mówiła mediom, że dziadkowie byli bardzo ostrożni i rzadko wychodzili z domu. Vincenzo miał wychodzić jedynie do sklepu po niezbędne zakupy oraz do apteki. Niestety, pomimo starań i środków ostrożności nie udało im się uchronić przed wirusem. Jako pierwszy na COVID-19 zachorował prawdopodobnie 82-letni mężczyzna, a następnie jego żona. 

Olga i Vincenzo zostali osadzeni w tym samym szpitalu. Oboje w ciężkim stanie przebywali w osobnych salach. Chociaż dzieliły ich szpitalne ściany, myślą cały czas byli ze sobą. Według podań włoskiego portalu milano.repubblica.it, 83-letnia kobieta miała mieć powieszoną przy łóżku marynarkę swojego męża.  Niestety, po czterech dniach hospitalizacji oboje przegrali walkę z chorobą. Małżeństwo było nierozłączne niemalże do ostatnich chwil. Zmarli 15 listopada w odstępie zaledwie godziny. Olga odeszła około godziny 14:00, jej mąż Vincenzo - 15:00.  

koronawirus, szpital
Fot. Adobe Stock

Koronawirus, starsze małżeństwo
Fot. Adobe Stock

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.