Wuhan, koronawirus
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wiadomo, kto najbardziej rozsiewa koronawirusa!

Światowa Organizacja Zdrowia wskazała winowajców

Sabina Zięba 20 sierpnia 2020 11:00
Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Od początku wystąpienia pandemii, Światowa Organizacja Zdrowia prowadzi szeroko zakrojone badania dotyczące koronawirusa. Naukowcy w każdym zakątku Ziemi usiłują odkryć sposoby zwalczania choroby, a także rozwikłać jej rozprzestrzenianie. Teraz WHO ujawniło zaskakujące informacje. Wiadomo, kto roznosi koronawirusa!

Kto zaraża koronawirusem?

Mimo upływu wielu miesięcy, koronawirus nie został zwalczony, a nawet śmiało można powiedzieć, że jest silniejszy, niż kiedykolwiek. Wiele państw właśnie teraz odnotowuje największe wskaźniki zakażeń i nie potrafi ich powstrzymać. Kto jest temu winien?

We wtorek 18 sierpnia szef Światowej Organizacji Zdrowia w regionie Zachodniego Pacyfiku, Takeshi Kasai,  podczas wirtualnej konferencji prasowej, wprost ujawnił: „Pandemia koronawirusa rozwija się w coraz większym stopniu za sprawą młodych ludzi, którzy są często nieświadomi swojej infekcji”.

Dodał: „Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni. Choć osoby w tym wieku są mniej narażone na zagrożenia związane z Covid-19, efektem jest zwiększone ryzyko przekazania infekcji bardziej podatnym osobom”.

Ponadto Kasai na podstawie zwiększającej się liczby zakażeń (również w krajach takich jak Wietnam, którym wcześniej udało się wyeliminować transmisję wirusa) stwierdził, że wkroczyliśmy w nową fazę pandemii w regionie Azji i Pacyfiku.

Myślicie, że może być jeszcze gorzej?  

Koronawirus, ziemia, maseczka
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.