Wuhan, koronawirus
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wiadomo, kto najbardziej rozsiewa koronawirusa!

Światowa Organizacja Zdrowia wskazała winowajców

Sabina Zięba 20 sierpnia 2020 11:00
Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Od początku wystąpienia pandemii, Światowa Organizacja Zdrowia prowadzi szeroko zakrojone badania dotyczące koronawirusa. Naukowcy w każdym zakątku Ziemi usiłują odkryć sposoby zwalczania choroby, a także rozwikłać jej rozprzestrzenianie. Teraz WHO ujawniło zaskakujące informacje. Wiadomo, kto roznosi koronawirusa!

Kto zaraża koronawirusem?

Mimo upływu wielu miesięcy, koronawirus nie został zwalczony, a nawet śmiało można powiedzieć, że jest silniejszy, niż kiedykolwiek. Wiele państw właśnie teraz odnotowuje największe wskaźniki zakażeń i nie potrafi ich powstrzymać. Kto jest temu winien?

We wtorek 18 sierpnia szef Światowej Organizacji Zdrowia w regionie Zachodniego Pacyfiku, Takeshi Kasai,  podczas wirtualnej konferencji prasowej, wprost ujawnił: „Pandemia koronawirusa rozwija się w coraz większym stopniu za sprawą młodych ludzi, którzy są często nieświadomi swojej infekcji”.

Dodał: „Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni. Choć osoby w tym wieku są mniej narażone na zagrożenia związane z Covid-19, efektem jest zwiększone ryzyko przekazania infekcji bardziej podatnym osobom”.

Ponadto Kasai na podstawie zwiększającej się liczby zakażeń (również w krajach takich jak Wietnam, którym wcześniej udało się wyeliminować transmisję wirusa) stwierdził, że wkroczyliśmy w nową fazę pandemii w regionie Azji i Pacyfiku.

Myślicie, że może być jeszcze gorzej?  

Koronawirus, ziemia, maseczka
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.