Księża, ksiądz
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus we Włoszech. Media potwierdzają śmierć co najmniej 50 duchownych

Do końca służyli wiernym...

Redakcja VIVA! 23 marca 2020 11:25
Księża, ksiądz
Fot. Adobe Stock

Jak informują włoskie media, koronawirus pochłonął życia co najmniej 50 duchownych w całym kraju. Ofiary pochodziły m.in. z Mediolanu, Brescii, Trydentu i Bergamo, czyli rejonów, w których wzrost liczby zakażonych niebezpiecznym wirusem wzrasta w zastraszającym tempie. Najmłodsza ofiara miała 55 lat, a najstarsza – 104.

50 księży nie żyje we Włoszech

Jak informuje Fakt, cytując włoski katolicki dziennik Avvenire, „wszyscy kapłani byli znani w swoich wspólnotach, opiekowali się nimi, odwiedzali i kochali”.

53-letni Paolo Camminati z diecezji Piacenza-Bobbio (miejscowość w regionie Emilia-Romania) uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży, uwielbiał chodzić po górach i grać na gitarze, pisał także dla dziennika Avvenire. Jak dowiadujemy się z Faktu, planował otworzyć dom dla osób, które nie mogą znaleźć pracy ze stałą umową, w efekcie czego z dnia na dzień tracą zarobek i dach nad głową.

Giuseppe Castelli był pionierem misji diecezjalnych w Brazylii. kapłan zmarł w wieku 85 lat. Tarcisio Ferrari przez ponad 30 lat był proboszczem kościoła pod wezwaniem Sant'Alessandro della Croce w Bergamo. Mieszkańcy zapamiętają zmarłego 84-latka jako duchownego, który poświęcał się dla dobra biednych i potrzebujących.

Koronawirus pochłonął życia co najmniej kilkunastu księży z Bergamo. Zakażenie wirusem byt późno wykryto u 72-letniego Mariano Carrary z Bergamo. 82-letni Tarcisio Casali odprawił ostatnią mszę kilka dni przed śmiercią. Nie żyje również ksiądz Giancarlo Nava, który walczył z korupcją i handlarzami narkotyków. 81-letni Remo Luiselli wspierał osoby, zmagające się z uzależnieniem od narkotyków.

Hospitalizowany Giuseppe Berardelli, proboszcz z miejscowości Casnigo, zaapelował, aby respirator oddać komuś młodszemu. Zmarł w wieku 73 lat. 

Źródło: fakt.pl

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.