Księża, ksiądz
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus we Włoszech. Media potwierdzają śmierć co najmniej 50 duchownych

Do końca służyli wiernym...

Redakcja VIVA! 23 marca 2020 11:25
Księża, ksiądz
Fot. Adobe Stock

Jak informują włoskie media, koronawirus pochłonął życia co najmniej 50 duchownych w całym kraju. Ofiary pochodziły m.in. z Mediolanu, Brescii, Trydentu i Bergamo, czyli rejonów, w których wzrost liczby zakażonych niebezpiecznym wirusem wzrasta w zastraszającym tempie. Najmłodsza ofiara miała 55 lat, a najstarsza – 104.

50 księży nie żyje we Włoszech

Jak informuje Fakt, cytując włoski katolicki dziennik Avvenire, „wszyscy kapłani byli znani w swoich wspólnotach, opiekowali się nimi, odwiedzali i kochali”.

53-letni Paolo Camminati z diecezji Piacenza-Bobbio (miejscowość w regionie Emilia-Romania) uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży, uwielbiał chodzić po górach i grać na gitarze, pisał także dla dziennika Avvenire. Jak dowiadujemy się z Faktu, planował otworzyć dom dla osób, które nie mogą znaleźć pracy ze stałą umową, w efekcie czego z dnia na dzień tracą zarobek i dach nad głową.

Giuseppe Castelli był pionierem misji diecezjalnych w Brazylii. kapłan zmarł w wieku 85 lat. Tarcisio Ferrari przez ponad 30 lat był proboszczem kościoła pod wezwaniem Sant'Alessandro della Croce w Bergamo. Mieszkańcy zapamiętają zmarłego 84-latka jako duchownego, który poświęcał się dla dobra biednych i potrzebujących.

Koronawirus pochłonął życia co najmniej kilkunastu księży z Bergamo. Zakażenie wirusem byt późno wykryto u 72-letniego Mariano Carrary z Bergamo. 82-letni Tarcisio Casali odprawił ostatnią mszę kilka dni przed śmiercią. Nie żyje również ksiądz Giancarlo Nava, który walczył z korupcją i handlarzami narkotyków. 81-letni Remo Luiselli wspierał osoby, zmagające się z uzależnieniem od narkotyków.

Hospitalizowany Giuseppe Berardelli, proboszcz z miejscowości Casnigo, zaapelował, aby respirator oddać komuś młodszemu. Zmarł w wieku 73 lat. 

Źródło: fakt.pl

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!