Królowa Elżbieta II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II nie robiła tego przez dziesięciolecia! Obawia się o swoje zdrowie?

Królowa nie jest obojętna na epidemię koronawirusa

Ksenia Krasko 4 marca 2020 15:45
Królowa Elżbieta II
Fot. East News

Na całym świecie potwierdzono już ponad 90 tysięcy przypadków zarażenia niebezpiecznym koronawirusem, który rozprzestrzenił się na ponad 70 krajów. Niezwykle istotne jest podjęcie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Lekarze zalecają częstsze mycie rąk, unikanie zatłoczonych miejsc, uważną kontrolę samopoczucia i natychmiastową reakcję na objawy ewentualnego zakażenia. Wirus rozprzestrzenia się na tyle szybko, że poważnie niepokoi głowy państw – w tym królową Elżbietę II.

Elżbieta II wręczyła ordery w rękawiczkach

Trzeciego marca w Pałacu Buckingham odbyła się uroczysta ceremonia przyznawania Orderów Imperium Brytyjskiego. Od ponad 60 lat Elżbieta II wyróżnia w ten sposób osoby, które przyczyniają się do rozwoju Wielkiej Brytanii – są to zarówno naukowcy, jak i artyści, pisarze, czy aktorzy. Pomimo wieloletniej historii, jaka kryje się za tym wydarzeniem, królowa po raz pierwszy pojawiła się na nim... w rękawiczkach.

Ze względu na napiętą sytuację na świecie, rząd brytyjski poinformował wszystkich mieszkańców kraju o zagrożeniu i dokładnie wytłumaczył, w jaki sposób przenoszony jest niebezpieczny wirus i jakie środki należy podjąć. Elżbieta II zastosowała się do tych porad, ponieważ ściska dłoń każdej osoby, której wręcza order.

Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia, coraz więcej osób odmawia podawania ręki na spotkaniach i pocałunków na przywitanie. Szczególną ostrożność zachowują politycy. Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer odrzucił niedawno uścisk dłoni kanclerz Angeli Merkel. Jak informuje magazyn Paris Match, prezydent Francji Emmanuel Macron również unika podawania ręki na oficjalnych spotkaniach. 

Elżbieta II wręcza Order Imperium Brytyjskiego aktorce Wendy Craig

Królowa Elżbieta II
Fot. East News

koronacja królowej Elżbiety II, królowa Elżbieta II w koronie
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.