Koronawirus
Fot. ADOBE STOCK
O TYM JEST GŁOŚNO

kolejne przypadki koronawirusa w Polsce! Potwierdził je Minister Zdrowia

Jego słowa nie napawają optymizmem...

Konrad Szczęsny 6 marca 2020 17:18
Koronawirus
Fot. ADOBE STOCK

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że w Polsce wykryto kolejne cztery przypadki zarażenia koronawirusem. Na tym jednak nie koniec. Według jego słów, w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych ofiar epidemii.

Kolejne przypadki zarażenia wirusem w Polsce

Na spotkaniu, dotyczącym sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w naszym kraju, potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa w Polsce.

Jeden z pacjentów podróżował feralnym autokarem z Niemiec z mężczyzną, u którego wcześniej potwierdzono chorobę. Obecnie przebywa w Ostródzie. Dwie kolejne osoby to mieszkańcy Szczecina, którzy wrócili z Włoch, zaś ostatni pacjent pochodzi z Wrocławia.

„W sumie mamy pięciu pacjentów. Żaden nie jest w stanie zagrożenia życia”, zaznaczył Minister Zdrowia Łukasz Szumowski (cytat za Wp.pl). Dodał, że osoby, u których wykryto koronawirusa, są młode lub w wieku średnim.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce? „Na pewno”, mówi minister zdrowia

Niestety, polityk podkreślił, że badania kolejnych próbek na pewno zaowocują stwierdzeniem nowych przypadków ofiar epidemii nad Wisłą.

„Będziemy mieli kolejne przypadki, na pewno. Są one szybko wyłapywane”, stwierdził.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony w środę 4 marca. 66-letni pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, jego stan jest stabilny. Przyjechał do naszego kraju autokarem z Niemiec. 

„Poza jedną osobą, która podróżowała z mężczyzną, wyniki badań są ujemne”, podaje Wirtualna Polska.  

Łącznie w Polsce wykryto już pięć przypadków koronawirusa:

koronawirus
Fot. ADOBE STOCK

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.