Koronawirus, szczepionka
Fot. Adobe Stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Czy szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe? Premier rozwiewa wątpliwości

Przedstawił też prawdopodobny termin dopuszczenia szczepionek

Redakcja VIVA! 4 grudnia 2020 09:00
Koronawirus, szczepionka
Fot. Adobe Stock

W Polsce od tygodni trwa zagorzała debata publiczna na temat tego, czy szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe. W czwartek, 3 grudnia premier Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych materiał wideo, wraz z którym przedstawił najnowsze ustalenia rządu, dotyczące szczepionek przeciw koronawirusowi. Tym samem rozwiał pewne nękające społeczeństwo wątpliwości. Czy Polacy będą mieli obowiązek poddania się szczepieniu?

Czy szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe? Premier rozwiewa wątpliwości

Po tygodniach niepewności, premier zabrał głos w sprawie. Okazuje się, że takiego obowiązku nie będzie. "Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno - ochronić przed wirusem wszystkich Polaków", podkreślił Mateusz Morawiecki. Zapowiedział także, że wszystkie niezbędne informacje dotyczące szczepień przeciw koronawirusowi przedstawione zostaną przed ich rozpoczęciem. "Planowane na początek przyszłego roku rozpoczęcie szczepień na COVID 19 to ogromna zdrowotna operacja logistyczna. Będzie ona poprzedzona kampanią informacyjną, która zapewni Państwu wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego procesu i, na co liczę najbardziej, rozwieje wszelkie obawy i nieprawdziwe informacje", napisał na Facebooku Prezes Rady Ministrów. 

Kiedy szczepionka przeciw COVID-19 zostanie dopuszczona do użycia w Polsce? Konkretny termin nadal nie jest znany, jednak w opublikowanym w mediach społecznościowych krótkim przemówieniu, premier zapowiedział, że rozpoczęcie szczepień w Polsce nastąpi najprawdopodobniej w lutym, a najpóźniej w marcu przyszłego roku.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.