Koronawirus, jesień
Fot. ADOBE STOCK
O TYM SIĘ MÓWI

Mocne słowa lekarza z Polski o koronawirusie: „Najstarsi i pechowcy nie dożyją wiosny”

Jego słowa dają do myślenia...

Gabriela Czernecka 16 października 2020 14:04
Koronawirus, jesień
Fot. ADOBE STOCK

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce nie wygląda najlepiej. Nasz kraj został podzielony na strefy, w których obowiązują pewne obostrzenia, np. w strefie czerwonej zostaną zamknięte szkoły, a także zakazane zostanie organizowanie wesel, z kolei od 17 października w strefie żółtej ograniczona zostanie działalność lokali gastronomicznych. Będą one mogły być otwarte w godzinach 6-21. Rząd, wprowadzając nowe ograniczenia chce zmniejszyć szanse rozprzestrzeniania się wirusa. Jak komentuje jeden z polskich lekarzy, sytuacja jeszcze długo nie poprawi się, a największe zagrożenie czeka poszczególne osoby. Poznajcie szczegóły.

„Najstarsi i pechowcy nie dożyją wiosny”

Lekarz Dawid Ciemięga przed konferencją premiera RP Mateusza Morawieckiego skomentował sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Polsce. W swoim wpisie pokazuje, że nie ma wątpliwości, że sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju jeszcze długo się nie poprawi. Jego zdaniem kluczową kwestią jest bezpieczeństwo w szkołach. Zaznacza jednak, że nie chodzi mu tylko o uczniów, ale także o nauczycieli: „Mogę zrozumieć, że rząd otwiera szkoły, przedszkola, wszystko – bo należy zauważyć, że również takie są opinie naukowców, które mówią – zarazić większość, niech nastanie odporność stadna. Tylko należało powiedzieć prawdę, że to wiąże się z tym, że część ludzi, w tym nauczyciele będą umierać”, pisze.

 Z jego ust padły mocne słowa: „Kto przeżyje to przeżyje, kogo uratują to uratują, a najsłabsi i pechowcy nie dożyją wiosny. Tak należało powiedzieć, a nie mydlić oczy obywatelom, choć co do nauczycieli to mnie sytuacja nie dziwi, mam ich wśród znajomych i dobrze wiem, że szanowani to specjalnie w tym kraju nie są”, pisze. 

W swoim wpisie zwrócił szczególną uwagę na pierwsze zgony zakażonych koronawirusem nauczycieli. Pisze wprost, że jego zdaniem, to, co mamy teraz „było w sierpniu na 100% pewne. Tylko ktoś, kto nie ma o medycynie zielonego pojęcia – jak Minister Zdrowia (jest ekonomistą), może mówić, że jest zaskoczony”, czytamy. Lekarz Dawid Ciemięga odniósł się także do sytuacji, która miała miejsce na wiosnę. „W maju i czerwcu były jeszcze spore wątpliwości czy będzie 2 fala, ale już lipiec nie zostawiał złudzeń, a w sierpniu wszystko było jasne. Z jednej strony rozumiem słowa Premiera, że wirus był w odwrocie, ale z drugiej strony był wtedy w odwrocie chwilowym, co powtarzali w sferze publicznej przecież eksperci”, pisze.

Opinia lekarza, którą umieścił w mediach społecznościowych 13 października, daje do myślenia... 

koronawirus-szczepionka-nie-dziala-2
Fot. AdobeStock.com

koronawirus-w-polsce-zasilek-opiekunczy-wrzesien-2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.