Minister zdrowia, Łukasz Szumowski
Fot. FORUM
O TYM JEST GŁOŚNO

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem po raz drugi? Przebywa w szpitalu

Informację potwierdziła żona byłego ministra zdrowia

Redakcja VIVA! 14 października 2020 06:44
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski
Fot. FORUM

Były minister zdrowia, Łukasz Szumowski trafił do szpitala z objawami COVID-19. Jako pierwszy doniósł o tym serwis WP. Informację potwierdzili później żona polityka oraz wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Łukasz Szumowski zaraził się koronawirusem już pod koniec września. Zaledwie dzień po tym, jak Onet doniósł o tym jako pierwszy, Super Express przyłapał polityka na zakupach. "Miałem COVID, ale jestem już zdrowy", mówił wtedy były szef resortu zdrowia. Czyżby polityk zaraził się po raz drugi?

Łukasz Szumowski przebywa w szpitalu z objawami COVID-19

"Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski Łukasz Szumowski zakaził się od swojej córki, która z kolei na COVID-19 zachorowała, będąc w szkole. Chora na COVID-19 ma być też żona byłego ministra", podaje WP. Łukasz Szumowski przebywa najprawdopodobniej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Były minister zdrowia wykazuje objawy zakażenia koronawirusem. Informację o tym potwierdził Waldemar Kraska w rozmowie z Polsat News. Jak dodaje serwis, Łukasz Szumowski leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie. Podania polskich mediów potwierdziła także żona byłego szefa resortu zdrowia. 

Sam Łukasz Szumowski odmówił udzielenia komentarza. "Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku", powiedział serwisowi WP. Póki co nie wiadomo, jaki przebieg faktycznie ma choroba byłego ministra zdrowia. Wnioski są dwuznaczne. Prawdopodobnie polityk zaraził się koronawirusem po raz drugi. Istnieje jednak możliwość, że nigdy nie wyzdrowiał, a zwolniony z izolacji został w wyniku błędu.  

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.