Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Wspaniały gest Anny i Roberta Lewandowskich! 

Szpital w Tychach otrzymał od sportowców 200 tysięcy złotych

Olga Figaszewska 6 kwietnia 2020 12:51
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Liczba zachorowań na koronwirusa w Polsce wzrasta. Covid-19 zdiagnozowano już u 4201 osób, 98 zmarło, a 162 osoby wyzdrowiały. Ochrona zdrowia potrzebuje wsparcia. Brakuje materiałów ochronnych i środków higienicznych. Z pomocą ruszyli między innymi Anna i Robert Lewandowscy. Sportowcy obiecali przeznaczyć dla szpitali zakaźnych ok. 4 milionów złotych. Jednym z nich jest szpital w Tychach. 

Wspaniały gest Anny i Roberta Lewandowskich

Pod koniec marca Anna i Robert Lewandowscy opublikowali w sieci poruszający wpis. Wyjaśnili, że zamierzają zaangażować się w walkę z koronawirusem i zapowiedzieli wsparcie dla szpitali.

„Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem.


Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. ”, mogliśmy przeczytać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Jedna z placówek, która mogła liczyć na wsparcie jest szpital Megrez  w Tychach.

Prezydent miasta postanowił podziękować sportowcom za ten wspaniały gest. Ponad 200 tysięcy złotych zostanie przekazane na zakup środków ochrony, na które wciąż jest ogromne zapotrzebowanie. 

„Ponad 200 tysięcy złotych z tej kwoty trafiło do Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o!. Pieniądze zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem. Każda złotówka jest dla nas cenna ”, poinformował pan Andrzej Dziuba. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.