Kornel Morawiecki, Mateusz Morawiecki
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Dramatyczne wyznanie ojca Mateusza Morawieckiego: „Był dzieckiem upartym i trudnym. Nieraz zasłużył na klapsa i go dostał”

Olga Figaszewska 15 grudnia 2017 14:00
Kornel Morawiecki, Mateusz Morawiecki
Fot. East News


We wtorek Mateusz Morawiecki wygłosił expose i uzyskał wotum zaufania od Sejmu i oficjalnie zastąpił na stanowisku premiera Beatę Szydło. Jednak to nie jego politycznych planach czy sukcesach mówi się teraz najwięcej, a o życiu prywatnym. Jaki jest naprawdę? W jednym z ostatnich wywiadów, ojciec Mateusza Morawieckiego opowiedział szczerze o synu i ich relacjach.

Zobacz też: „Będzie pierwszym szkolnym zabójcą”, piszą zagraniczne media. Jak wygląda życie najmłodszego dziecka Donalda Trumpa, Barrona?

Trudne dzieciństwo Mateusza Morawieckiego

Kornel Morawiecki, ojciec polityka w rozmowie z „Super Expressem” opowiedział o dzieciństwie polityka. Jak wyglądały ich relacje? Kornel Morawiecki sam zapisał się na kartach historii:  walczył z komuną, jest założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. Mateusz Morawiecki przesiąknął polityką już od najmłodszych lat. Po ojcu odziedziczył również przywódcze cechy charakteru. Był  uparty, zbuntowany i zawsze stawiał na swoim.

Był dzieckiem narowistym, upartym, powiedziałbym, trudnym chłopcem. Nie chodzi tylko o to, że broił, ale też, że nie pozwalał sobie niczego narzucać. Jak nie chciało mu się grać na pianinie, to po prostu przestał się uczyć. Buntował się. Poza tym był pyskaty, miał zawsze własne zdanie i lubił wszystkich do niego przekonywać, relacjonował Kornel Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem”.

Kiedy miał 13 lat, zaczął się stan wojenny i ojciec rzadko bywał w domu, musiał się ukrywać. Nieobecność ojca dla dorastającego chłopca była dość trudne do zaakceptowania. I to wpłynęło najbardziej na jego charakter i wychowanie.

Dlatego w ich domu często dochodziło do spięć. Bywało, że ojciec wymierzał mu karę za nieposłuszeństwo. „Mateusz nieraz zasłużył na klapsa i go dostał, bo dlaczego nie. Ale on się nie oburzał na to specjalnie”, mówi ojciec Mateusza Morawieckiego. „Tak naprawdę nie było mnie przy nim, nie było mnie, jak Mateusz był w tym trudnym wieku. Żałuję z perspektywy czasu, że nie mogłem spędzać z nim więcej czasu, że zabrakło tej ojcowskiej ręki, kiedy on dojrzewał. Z drugiej strony może bym go gorzej wychował, kto wie”, zakończył.

Zobacz też: Odmówił udziału w paradzie równości, Polaków uważa za wzór przedsiębiorczości. Kim jest 31-letni Sebastian Kurz, najmłodszy kanclerz w historii Austrii?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.