Kornel Morawiecki
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje marszałek senior, Kornel Morawiecki. Miał 78 lat

Zmagał się z poważną chorobą

Redakcja VIVA! 30 września 2019 12:52
Kornel Morawiecki
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji,  działać opozycyjny PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej... Nie żyje Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł w wieku 78 lat. Polityk zmagał się z poważną chorobą.

Nie żyje Kornel Morawiecki

Jak podają media, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego od kilku miesięcy zmagał się z rakiem trzustki.  W styczniu przeszedł poważną, trzygodzinną operację w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wcześniej ojciec premiera zgłosił się do jednego z wrocławskich szpitali z objawami żółtaczki. Dopiero badanie tomografem komputerowym wykryło nowotwór.

Wówczas Kornel Morawiecki zdecydował się porozmawiać o swoim stanie zdrowia z dziennikarzami Super Expressu. Marszałek senior Sejmu zdradził, że znajduje się pod opieką lekarzy, nie wiedział jednak co dokładnie go czeka. „Na szczęście nie mam raczej przerzutów. Nie wiem jeszcze czy będę przechodził chemioterapię. Oddaję się w ręce lekarzy specjalistów, którzy są raczej dobrej myśli. Na razie po tej ciężkiej operacji muszę wrócić do jakiegoś stanu używalności. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze”, powiedział Super Expressowi. „Wiem, że modliło się za mnie wielu ludzi za co bardzo dziękuję”, dodał.

W ostatnim czasie jego stan pogorszył się i Tadeusz Morawiecki trafił do szpitala. „Od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek”, mówił premier podczas piątkowego spotkania.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia .

Kornel Morawiecki, Mateusz Morawiecki
Fot. Tomasz JastrzebowskiREPORTER.jpg

Kornel Morawiecki JAMNIK
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.