Kornel Morawiecki JAMNIK
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Poruszające wyznanie Kornela Morawieckiego: „Mam raka trzustki"

Ojciec premiera w ostatniej chwili przeszedł operację ratującą życie!

Rafał Kowalski 29 stycznia 2019 11:33
Kornel Morawiecki JAMNIK
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Kilka dni temu w mediach pojawiły się niepokojące informacje o stanie zdrowia Kornela Morawieckiego. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego miał przejść operację w jednym z warszawskich szpitali. Dziennikarze dowiedzieli się o tym również dlatego, że czuwającemu synowi marszałka seniora wykonano nocą zdjęcia w klinice... Najnowszy wywiad Kornela Morawieckiego rozwiał wszelkie wątpliwości. Na szczęście rokowania zdrowotne polityka są dobre.

Kornel Morawiecki o raku trzustki

Po zamieszaniu, które wybuchło w mediach, Kornel Morawiecki zdecydował się porozmawiać o swoim stanie zdrowia z dziennikarzami Super Expressu. Wyjaśnił, że kilka dni temu przeszedł trzygodzinną operację w szpitalu MSWiA w Warszawie. Zabieg związany był ze zdiagnozowanym rakiem trzustki. Choroby nie wykryto jednak od razu. Wcześniej ojciec premiera zgłosił się do jednego z wrocławskich szpitali z objawami żółtaczki. Dopiero badanie tomografem komputerowym wykryło nowotwór.

Marszałek senior Sejmu zdradził, że wciąż jest pod opieką lekarzy, nie wie jednak co dokładnie go czeka. „Na szczęście nie mam raczej przerzutów. Nie wiem jeszcze czy będę przechodził chemioterapię. Oddaję się w ręce lekarzy specjalistów, którzy są raczej dobrej myśli. Na razie po tej ciężkiej operacji muszę wrócić do jakiegoś stanu używalności. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze”, powiedział Super Expressowi. „Wiem, że modliło się za mnie wielu ludzi za co bardzo dziękuję”, dodał.

Kornel Morawiecki podziękował też za wsparcie swojemu synowi. Premier był obecny w warszawskim szpitalu przed i po zabiegu. „Rozmawiałem z Mateuszem trochę o polityce, trochę o 74. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. […] Gdybym za późno poddał się badaniu, to sytuacja byłaby tragiczna i żegnałbym się już z tym padołem. Może już byśmy nie rozmawiali…”, zakończył polityk.

Panu Kornelowi życzymy dużo zdrowia. 

Kornel Morawiecki, Mateusz Morawiecki
Fot. Tomasz JastrzebowskiREPORTER.jpg

Kornel Morawiecki
Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?