Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O NIEJ SIĘ MÓWI

Kora powraca! Po wygranej walce z rakiem nagrywa nową płytę

Weronika Kostyra 24 maja 2017 09:15
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

 

Przez ostatnie kilka lat Kora była skoncentrowana na walce o swoje zdrowie. W 2014 roku zdiagnozowano u niej nowotwór. Operacja i długotrwała chemioterapia odniosły zamierzony skutek, lecz artystka do końca życia musi zażywać specjalny lek zapobiegający nawrotowi choroby. Kora nagłośniła wtedy problem braku refundacji. Jej apel okazał się skuteczny, bo teraz jest on już na liście leków refundowanych.

 

Kora jest już zdrowa i zamierza wydać nową płytę

Miesiąc temu jej mąż, Kamil Sipowicz, zdradził, że wokalistka czuje się bardzo dobrze, a wyniki jej badań napawają optymizmem. Ostatnio cieszyła się spokojem w ich ukochanym domu na Roztoczu, ale najwyraźniej chce wrócić już do aktywności i muzyki. Planuje wydanie nowej płyty i rozpoczęła już przygotowania – jej menadżerka potwierdziła, że Kora pisze już teksty nowych piosenek, a także poszukuje producenta albumu.

 

Zgodnie z planem Kora zacznie nagrywać w studio jesienią, a płyta powinna się ukazać na początku przyszłego roku. Ostatni album pt. „Ping pong − Małe wolności” Kora wydała w 2012 roku. Potem pojawiała się w mediach głównie jako jedna z jurorów w programie „Must Be The Music”. Powrót do śpiewania po kilku latach i wyczerpującej chorobie na pewno nie będzie dla niej łatwy, ale już teraz bardzo się cieszymy i trzymamy za nią kciuki!

 

Kora i Kamil Sipowicz
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

 

Co skłoniło ją i męża do przeprowadzki na Roztocze? Kora twierdzi, że doszła do zdrowia także dzięki dobroczynnemu wpływowi natury:

Kora: (śmiech). Ludzie pytają mnie często: „No, jak to? Nie brak ci tego wszystkiego, co zostawiłaś za sobą? Ludzi, kipiącego życiem miasta…?  (...) Teraz leczy mnie też Roztocze. Dla miejscowych często to jest niepojęte, że ktoś nie chce blichtru wielkiego świata, do którego oni wszyscy tęsknią, zmierzają. Ludzie z naszej okolicy często mają wykształcone dzieci, które nie chcą tu wrócić. Pewnie nas też by tu nie było, gdyby nie sytuacja, która jest, jaka jest. Jednak dokonałam pewnego wyboru. Mogłabym dochodzić do zdrowia w Warszawie i wrócić do pracy koncertowej, bo o to głównie chodzi. Ale nie wiadomo, czy byłabym w stanie udźwignąć taki wysiłek. Może byłby skazany na straty? Ja żyję z pewnym wyrokiem. Zrobię próby, poświęcę temu pół roku, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, po czym nagle okaże się, że mój stan się pogorszył, muszę wziąć chemię i co wtedy?

 

Zobacz także: Kora: „Był okres, kiedy ciemność mnie pożerała. A teraz wręcz kocham każdą sekundę”. Jak udało jej się pokonać demony?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!