WSPOMNIENIE

Nie tylko nowotwór... Kora przez lata zmagała się także z inną chorobą

O szczegółach opowiedział mąż artystki

Rafał Kowalski 29 lipca 2018 16:58

Śmierć Kory wstrząsnęła wszystkimi wielbicielami jej ogromnego talentu. Wokalistka przegrała z chorobą, przez którą ostatnie lata były niej szczególnie ciężkie. Mowa o nowotworze jajnika, którego u zdiagnozowano u artystki w 2013 roku. Niestety, zbyt późno. Mało osób jednak wie, że to nie jedyna choroba, z która Kora zmagała się w swoim życiu. Piosenkarka leczyła się także na depresję.

Dlaczego Kora miała depresję?

Kora Jackowska niechętnie opowiadała o swojej walce z depresją. Jej mąż Kamil Sipowicz potwierdził jednak 3 lata temu w wywiadzie, że takie zdarzenie miało miejsce w życiu ukochanej. Artystka długo przyjmowała leki, ponieważ nie mogła poradzić sobie z tym, co spotkało ją w przeszłości. Co dokładnie?

„Na pewno przebywanie w ciężkich domach dziecka i to, że znęcały się nad nią dorosłe osoby. Nie pozwalano jej widywać się z siostrą. Była też przemoc fizyczna. Nie chciałbym za dużo o niej mówić, bo ona by tego nie chciała. Miała bardzo ciężkie dzieciństwo. Faktycznie była sierotą. Miała braci alkoholików. Matka nie była w stanie się nią zajmować, bo była chora i mieszkała w piwnicznej izbie. Ja miałem podobne dzieciństwo. Nie byłem nigdy w domu dziecka, ale mnie później matka też podrzucała do różnych ciotek. Po całej Polsce jeździłem. Raz matka zawiozła mnie do kościelnego domu dziecka, żeby przestraszyć. Kiedy tam wszedłem, poczułem potworne przerażenie. Do dzisiaj ciarki przechodzą mi po plecach, kiedy to wspominam. Moją żonę zostawiono w takim domu dziecka, dlatego ma potworną traumę”, tłumaczył w 2015 roku mąż Kory w Gazecie Wyborczej.

Na szczęście u boku kochających bliskich, piosenkarka odzyskała z czasem radość życia i w wywiadach sprzed kilku lat opowiadała, że nie najczarniejsze myśli już do niej nie wracają. Smutne wspomnienia, artystka zamieniła na legendarne piosenki, które będziemy nucić jeszcze przez lata…  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.