O szczegółach opowiedział mąż artystki

Rafał Kowalski 29 lipca 2018 16:58

Śmierć Kory wstrząsnęła wszystkimi wielbicielami jej ogromnego talentu. Wokalistka przegrała z chorobą, przez którą ostatnie lata były niej szczególnie ciężkie. Mowa o nowotworze jajnika, którego u zdiagnozowano u artystki w 2013 roku. Niestety, zbyt późno. Mało osób jednak wie, że to nie jedyna choroba, z która Kora zmagała się w swoim życiu. Piosenkarka leczyła się także na depresję.

Dlaczego Kora miała depresję?

Kora Jackowska niechętnie opowiadała o swojej walce z depresją. Jej mąż Kamil Sipowicz potwierdził jednak 3 lata temu w wywiadzie, że takie zdarzenie miało miejsce w życiu ukochanej. Artystka długo przyjmowała leki, ponieważ nie mogła poradzić sobie z tym, co spotkało ją w przeszłości. Co dokładnie?

„Na pewno przebywanie w ciężkich domach dziecka i to, że znęcały się nad nią dorosłe osoby. Nie pozwalano jej widywać się z siostrą. Była też przemoc fizyczna. Nie chciałbym za dużo o niej mówić, bo ona by tego nie chciała. Miała bardzo ciężkie dzieciństwo. Faktycznie była sierotą. Miała braci alkoholików. Matka nie była w stanie się nią zajmować, bo była chora i mieszkała w piwnicznej izbie. Ja miałem podobne dzieciństwo. Nie byłem nigdy w domu dziecka, ale mnie później matka też podrzucała do różnych ciotek. Po całej Polsce jeździłem. Raz matka zawiozła mnie do kościelnego domu dziecka, żeby przestraszyć. Kiedy tam wszedłem, poczułem potworne przerażenie. Do dzisiaj ciarki przechodzą mi po plecach, kiedy to wspominam. Moją żonę zostawiono w takim domu dziecka, dlatego ma potworną traumę”, tłumaczył w 2015 roku mąż Kory w Gazecie Wyborczej.

Na szczęście u boku kochających bliskich, piosenkarka odzyskała z czasem radość życia i w wywiadach sprzed kilku lat opowiadała, że nie najczarniejsze myśli już do niej nie wracają. Smutne wspomnienia, artystka zamieniła na legendarne piosenki, które będziemy nucić jeszcze przez lata…  

1/5
Kora, VIVA! styczeń 201
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
1/5

Kora zmagała się przed lat z depresją

2/5
Kora, VIVA! 2011
Copyright @ Piotr Porębski/Metaluna
2/5

Kora zmagała się przed lat z depresją

3/5
Kora, Viva! listopad 2012
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
3/5

Kora zmagała się przed lat z depresją

4/5
Kora, VIVA! styczeń 2015 do niusa
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
4/5

Kora zmagała się przed lat z depresją

5/5
Kora, VIVA! listopad 2012 prywatnie
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
5/5

Kora zmagała się przed lat z depresją

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?