Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O NIM SIĘ MÓWI

Jak szybko Robert Lewandowski powróci na boisko? Lekarze są zgodni

Piłkarz doznał poważnej kontuzji kolana

Ksenia Krasko 28 lutego 2020 13:35
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Robert Lewandowski od wielu lat uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy nie tylko w Polsce, ale i na świecie – doskonale radzi sobie w barwach Bayern Monachium. Niespodziewanie trudna kontuzja, jakiej doznał podczas ostatniego meczu z Chelsea w Londynie, zmartwiła fanów sportowca.

Robert Lewandowski: przewidywania po kontuzji

Jak poinformował dziennik Bild, Robert Lewandowski doznał kontuzji w 36. minucie meczu, ale dopiero następnego dnia poskarżył się na mocny ból w okolicy kolana. Lekarz Jan Paradowski wyjaśnił, co może dolegać piłkarzowi.

„Są dwie główne możliwości: albo doszło do wgniecenia fragmentu kostnego, co jest rzadko spotykane, albo nastało oderwanie fragmentu kostnego, pociąganego przez więzadło w kolanie (tzw. złamanie awulsyjne)”, powiedział w rozmowie z portalem Onet.

„Jeśli wziąć pod uwagę dotychczasowe informacje, można domyślić się, że chodzi o drugi z wymienionych rodzajów kontuzji”, dodał. „Cztery tygodnie [jak poinformowali niemieccy lekarze, sportowiec nie będzie mógł grać co najmniej przez miesiąc - przyp. red.] to absolutne minimum, które powoduje, że zawodnik może się czuć w miarę bezpiecznie, aby wrócić. Nie zdziwiłbym się jednak, jeśli musiałby mieć dłuższą pauzę”, wytłumaczył Jan Paradowski w wywiadzie z Onetem.

Władze Bayern Monachium oficjalnie poinformowały, że Robert Lewandowski ma pękniętą krawędź kości piszczelowej w lewym stawie kolanowym. Jak donosi Bild, portowiec przez kilkanaście dni będzie chodził w gipsie. Ma wrócić na mecz ligowy z Borussią Dortmund, który odbędzie się na początku kwietnia.

Thorsten Doll, specjalista od ortopedii sportowej, zaznaczył w rozmowie z dziennikiem, że szybki powrót „Lewego” do gry nie jest oczywisty – istotną rolę odegra tu rehabilitacja i ogólne samopoczucie napastnika Bayernu.

Sam piłkarz wydał oświadczenie dla fanów. „Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia. Trzymajcie kciuki. Niedługo wrócę i będę gotowy do walki”, zapewnił na swoim Twitterze. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Greetings from London ✌️😀 #UCL @fcbayern

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.