Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Koniec śledztwa w sprawie tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Poznaliśmy ustalenia prokuratury

Gabriela Czernecka 31 grudnia 2019 13:12
Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Piotr Woźniak-Starak zaginął z soboty na niedzielę (17/18 sierpnia) w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach, po kilku dniach odnaleziono jego ciało. Prokuratura w Olsztynie właśnie umorzyła śledztwo w sprawie jego tragicznej śmierci. Ustalono, że to działania producenta filmowego doprowadziły do wypadku na jeziorze Kisajno.

Śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak odszedł niespodziewanie 18 sierpnia 2019 roku w wyniku tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno. Śmierć 39-letniego przedsiębiorcy wstrząsnęła całą Polską. Zdolny producent filmowy miał przed sobą premierę najnowszego filmu Ukryta gra, a także mnóstwo innych planów, których nie zdążył zrealizować.  Piotr Woźniak-Starak został pochowany w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Policja w Giżycku od tamtej pory sprawdzała, czy nie doszło do złamania przepisów ustawy o cmentarzach. W tej sprawie po zawiadomieniach wójta gminy Giżycko i giżyckiego sanepidu wszczęto postępowanie.

„Znajdujący się w stanie nietrzeźwości prowadził na jeziorach Kisajno, Niegocin i Boczne łódź motorową, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym, wykonując manewr skrętu łodzi z jednoczesnym przyspieszeniem, w wyniku czego pasażerka łodzi wypadła za burtę”, poinformował właśnie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Krzysztof Stodolny.

„Został uderzony pracującą śrubą między innymi w głowę. Spowodowało to szereg obrażeń skutkujących śmiercią” dodał prokurator Stodolny. Postępowanie w sprawie prowadzenia pojazdu w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości oraz w sprawie spowodowania wypadku zostało umorzone. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Jacek Dominski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.