Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński
ZE ŚWIATA FILMU

Patryk Vega kręci film o kobietach mafii! Czy przebije kasowy sukces ostatniego „Pitbulla”?

21 kwietnia 2017 07:00
Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński

Po wielkim sukcesie filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” Patryk Vega odkrył, co przyciąga widzów do kin. Kobiety w głównej roli! Dlatego najbliższe filmy będzie robił o kobietach. Szykujmy się na wielkie emocje i czarny humor. 29 września tego roku w kinach „Botoks. Kobiety Rządzą Światem”, a 22 lutego 2018 roku „Kobiety mafii”.

Patryk Vega uderza w służbę zdrowia!

Reżyser wszystkie swoje filmy najpierw dokładnie dokumentuje. Gdy robi film o policjantach, jeździ z nimi na akcje. Żeby zrobić „Botoks” spędził kilka miesięcy z czterema lekarkami. Poznał ich życie, środowisko, prawdzie historie. Dlatego mówi, że „Botoks” to hardkorowe uderzenie w polską służbę zdrowia. Że po raz pierwszy służba zdrowia zostanie pokazana tak mocno i bezkompromisowo.

Możemy się już bać. Patryk Vega umie wstrząsnąć emocjami widzów. Kto zagra tym razem? Reżyser unika jeszcze podania nazwisk. Wiadomo, że jego ulubieni aktorzy, to Olga Bołądź, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski i Tomasz Oświeciński. Ten ostatni na Instagramia zamieścił zdjęcie spod palmy ze scenariuszem „Botoksu” i podpisem: "Patryk Vega zaprosił mnie do nowego projektu. Czytamy". Czy to znaczy, że zagra? Prawdopodobnie tak.

Kobiety Patryka Vegi

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” otworzył oczy reżyserowi. Teraz chce robić filmy tylko od kobietach. Związał się z nową, międzynarodową platformą VOD ShowMax, dla której szykuje cztery filmy, oraz trzy seriale. Chce robić filmy po angielsku dla międzynarodowej widowni.

Mam w planach dwa takie filmy – powiedział dla Telemagazynu. - Pierwszy z nich opowiada o handlu dziećmi, natomiast drugi skupia się na rosyjskiej mafii. Jestem przekonany, że należy tworzyć filmy, które są internacjonalne. Jeśli chcemy wyjść poza granice naszego kraju, to musimy poruszać tematy, które są komunikatywne dla ludzi bez względu na szerokość geograficzną i jeżeli chcemy się skomunikować z widownią na całym świecie, to niestety język angielski jest nieodzowny. Dlatego chcę realizować w Polsce filmy anglojęzyczne, z hollywoodzkimi aktorami, które będą dystrybuowane na świecie.

„Kobiety mafii” będą pokazywać międzynarodowe akcje policyjne. Pokażą, w jaki sposób polska policja działa w skali Europy i jak współpracuje z policjami z innych krajów. I póki co, niewiele więcej o nim wiadomo. Oprócz jednego: Kobiety Rządzą Światem!

Spojrzenie na policję przez optykę kobiet w ostatnim filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" było dla mnie wręcz fascynujące powiedział reżyser dla Gazety.pl. - Pozwoliło mi ponownie odkryć świat, który, jak mi się wydawało, znałem dość dobrze. Poza tym to kobiety decydują o zakupie biletu do kina, trzymają domowy budżet.

Patryk Vega liczy, że uda mu się zrobić prawdziwe filmy o kobietach, jakich w Polsce jeszcze nie było. I że podbije nimi świat!

 

Polecamy też: Stramowski, Ostaszewska, Grabowski. Wiemy, dlaczego gwiazdy zrezygnowały z gry w nowym „Pitbullu”

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.