Kobe Bryant
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Ujawniono szczegóły śledztwa w sprawie katastrofy, w której zginął Kobe Bryant

Dochodzenie wyklucza awarię silnika

Ksenia Krasko 8 lutego 2020 16:55
Kobe Bryant
Fot. Getty Images

Kobe Bryant, legendarny koszykarz, zginął w wyniku katastrofy helikoptera, którym poruszał się wraz z ośmioma innymi osobami – w tym jego córką, 13-letnią Gianną. Ta tragedia wstrząsnęła całym światem. Po kilkunastu dniach śledczy ujawniają nowe szczegóły, które pozwolą odkryć przyczynę dramatycznego wypadku.

Śmierć Kobego Bryanta - ustalenia śledczych

W piątek po południu Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) opublikowała wstępne sprawozdanie. W 11-stronicowym raporcie śledczy ujawnili, że silnik helikoptera był w pełni sprawny w momencie katastrofy. Stwierdzono również, że inne przyrządy mechaniczne zostały zniszczone, rozdrobnione lub uszkodzone na skutek pożaru. Pomimo to, odzyskano silniki do szczegółowego badania.

W raporcie ujęto relację świadka, który był obecny w okolicy w momencie katastrofy. Ta osoba powiedziała NTSB, że góra, w którą uderzyła maszyna, była „otoczona mgłą”. „Mężczyzna usłyszał dźwięk lecącego helikoptera. Po chwili dostrzegł, że dźwięk staje się głośniejszy. [...] Ocenił, że porusza się bardzo szybko [...] W pewnym momencie przechylił się w lewo, tak że świadek dostrzegł podwozie. Obserwował helikopter przez jedną do dwóch sekund, zanim ten uderzył w teren około 15 metrów poniżej swojej pozycji”.

Maszyna nie była wyposażona w rejestrator parametrów lotu (tzw. czarna skrzynka), jednak zespół dochodzeniowy odzyskał część sprzętu elektronicznego, w tym urządzenia należące do ofiar katastrofy. Jak podkreślają śledczy, to wstępny raport. Dochodzenie będzie trwało co najmniej rok.

Rodziny ofiar przygotowują się do ceremonii pogrzebowej. Vanessa Bryant potwierdziła, że publiczne nabożeństwo żałobne odbędzie się 24 lutego w hali sportowej Staples Center, w Los Angeles. Szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#2, #24, #20 years as a Laker and the amount of years Kob and I were together ❤️❤️💜💛

Post udostępniony przez Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Kobe Bryant
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.