Smutny los lubianych bohaterów show...

Weronika Kostyra 19 lutego 2022 08:59

Emisja pierwszej edycji polskiego Big Brothera rozpoczęła się ponad dwadzieścia lat temu, a dokładnie 3 marca 2001 roku i była prawdziwą rewolucją. Dwie dekady temu ten program oglądali wszyscy, a reality show na stałe weszły do ramówek stacji telewizyjnych. Big Brother, Bar i inne podobne programy przez kilka lat (i sezonów) cieszyły się ogromną popularnością i pojawiły się w niej dziesiątki uczestników. Część zrobiła potem karierę w show-biznesie, innych pamiętamy do tej pory, jednak niektórych spotkał bardzo smutny los...

Big Brother. Dla niektórych uczestników los nie był łaskawy

Niektórzy wierzą, że udział w reality show poza rozpoznawalnością, sprowadził na uczestników klątwę. Niestety, co najmniej pięć osób znanych z Big Brothera i Baru już nie żyje... 6 grudnia 2019 roku poinformowano o śmierci Janusza Dzięcioła. Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera po powrocie do domu po udziale w programie przyznał, że ciężko było mu przyzwyczaić się do życia bez kamer i ciągłej obserwacji: „Wyszedłem i stale się oglądałem, czy gdzieś jest jakaś kamera, czy ktoś mnie obserwuje”, mówił w wywiadzie dla Newsweeka.

Stres i ciągłe nerwy sprawiły, że Janusz Dzięcioł dostał wylewu: „Krótko po programie miałem wylew. Nie mogę mieć do nikogo pretensji, bo przecież sam chciałem wziąć w tym udział. Wygrałem, przeżyłem, dość”, wyznał. W grudniu 2019 roku poinformowano o jego śmierci. Janusz Dzięcioł zginął w wypadku samochodowym.

Głośno było także o Annie Baranowskiej, zawodniczce pierwszej edycji reality show Big Brother w 2001 roku. Jako pierwsza opuściła ona dom Wielkiego Brata po zaledwie 15 dniach, ale odchodząc powiedziała: „Ludzie zapamiętają dwie osoby: tę, która wyszła stąd jako pierwsza i jako ostatnia”.

Po udziale w programie kobieta nie udzielała się w mediach. Niestety, w październiku 2007 roku wszystkich zasmuciła informacja o nagłej śmierci Anny Baranowskiej. Została znaleziona martwa w mieszkaniu swojego partnera. Przyczyny śmierci nie są nadal jasne. Było wiadomo, że dzień wcześniej kobieta została napadnięta i pobita, ale nieoficjalnie mówiło się też o zatruciu alkoholem.

Józef Warchoł był najbardziej kontrowersyjnym uczestnikiem piątej edycji Big Brothera. Były kick-bokser z Koszalina zasłynął ze swojej skłonności do agresji po tym jak pobił jednego ze współuczestników i zdemolował dom Wielkiego Brata. Został za to usunięty z programu. W 2015 roku zmarł w wyniku poważnych problemów zdrowotnych.

Czytaj także: Hanna Lis stanowczo odpowiada antyszczepionkowcom. „Moja cierpliwość się wyczerpała

Nie tylko Big Brother...

Pierwsza edycja innego popularnego reality show, Bar, także nie okazała się szczęśliwa. Aż dwóch jej uczestników nie żyje. Roman Szewczyk, który był poetą, najprawdopodobniej popełnił samobójstwo przez polanie się benzyną i podpalenie w Sylwestra. Lekarzom nie udało się go uratować  i mężczyzna zmarł 2 stycznia 2005 roku. Bohater tego samego programu, Marian Majewski, też targnął się na swoje życie. Został odnaleziony w 2011 na torach kolejowych w Czechach.

Mamy nadzieję, że więcej już takich przypadków nie będzie...  

1/5
Janusz Dzięcioł Big Brother
Copyright @Wojtek Stein/Reporter/East News
1/5

Janusz Dzięcioł zwyciężył pierwszą edycję Big Brothera. Zginął w wypadku samochodowym 6 grudnia 2019 roku. Miał 65 lat.

2/5
Anna Baranowska
Copyright @East News
2/5

Anna Baranowska była uczestniczką pierwszej edycji Big Brothera, jednak z domu Wielkiego Brata odpadła jako pierwsza. Odeszła w 2007 roku.

3/5
Marian Majewski
Copyright @East News
3/5

Marian Majewski wystąpił w pierwszej edycji Baru. Umarł w 2011 roku, najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

4/5
Roman Szewczyk
Copyright @East News
4/5

Romana Szewczyka także znaliśmy z pierwszej edycji programu Bar. Umarł w 2005 roku w wyniku próby samobójczej.

5/5
Józef Warchoł
Copyright @Youtube
5/5

Józef Warchoł wystąpił w piątej edycji Big Brothera, został jednak dyscyplinarnie wyrzucony z programu za stosowanie przemocy. Umarł w 2015 roku.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?