Kinga Rusin, Maria Rusin, mama Kingi Rusin, jak wygląda mama Rusin
Fot. Instagram @kingarusin
DZIEŃ MATKI 2017

Kinga Rusin ostro o sytuacji kobiet w Polsce: „Bycie matką to ryzyko utraty pracy i pozycji społecznej!”

Konrad Szczęsny 26 maja 2017 16:15
Kinga Rusin, Maria Rusin, mama Kingi Rusin, jak wygląda mama Rusin
Fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin słynie z tego, że aktywnie walczy w mediach społecznościowych o ważne w swoim mniemaniu sprawy społeczno-polityczne. Jakiś czas temu prezenterka TVN głośno sprzeciwiała się zmianom w ustawie o lasach. Tej tematyce poświęciła na Facebooku i Instagramie kilka wpisów. Tym razem prowadząca „Dzień Dobry TVN” skierowała do swoich fanów i mediów poruszający apel z okazji Dnia Kobiet. Co napisała?

Polecamy też: Kinga Rusin jeszcze nigdy nie była tak wściekła: „Boże, widzisz i nie grzmisz”! O co zaciekle walczy prezenterka?

Kinga Rusin o macierzyństwie i kobietach

„Drogie mamy! W dniu naszego święta życzę nam wszystkim satysfakcji z tego co robimy i kim jesteśmy. Żeby nikt nigdy nie podważał sensu naszej pracy, żeby nikt nie kwestionował naszej pozycji, żeby bycie matką nigdy nie oznaczało bycie kimś słabszym i nie zasługującym na respekt. Marzę o takiej chwili kiedy kobieta za pracę w domu i opiekę nad dziećmi dostawałaby normalną pensję i ubezpieczenie”, podkreśla Kinga Rusin.

Dodaje również, że takie dni jak 26 maja powinny skłaniać do refleksji na temat miejsca matek w społeczeństwie.

„Każdej mamie należy się miłość i uwielbienie niezależnie od dnia w roku. Ale taki dzień jak ten to dobry moment, żeby głośno powiedzieć, że cieszymy się z kwiatów i prezentów, ale chcemy przede wszystkim szacunku, prawdziwego partnerstwa i pomocy Państwa w wychowaniu dzieci. Bycie matką to wielki przywilej, ale też w naszych warunkach ryzyko utraty pracy i pozycji społecznej. Tak nie powinno być. I takiego zrozumienia i takich realnych zmian życzę wszystkim obecnym i przyszłym mamom❤️. #dzienmatki”, napisała prezenterka.

Polecamy też: Chodakowska, Rusin, Krupińska. One przeszły spektakularną wiosenną metamorfozę!

Kim jest mama Kingi Rusin?

Kinga Rusin jest córką Marii Rusin, wieloletniej pracownicy biura handlu zagranicznego TVP. Jakiś czas temu zamieściła na Instagramie zdjęcie z rodzicielką, ku uciesze fanów. Sama prezenterka wychowuje dwie córki: Igę oraz Polę.

Polecamy też: Jak ona to robi?! Kinga Rusin z wiekiem wygląda coraz lepiej!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.