Kinga Rusin, Maria Rusin, mama Kingi Rusin, jak wygląda mama Rusin
Fot. Instagram @kingarusin
DZIEŃ MATKI 2017

Kinga Rusin ostro o sytuacji kobiet w Polsce: „Bycie matką to ryzyko utraty pracy i pozycji społecznej!”

Konrad Szczęsny 26 maja 2017 16:15
Kinga Rusin, Maria Rusin, mama Kingi Rusin, jak wygląda mama Rusin
Fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin słynie z tego, że aktywnie walczy w mediach społecznościowych o ważne w swoim mniemaniu sprawy społeczno-polityczne. Jakiś czas temu prezenterka TVN głośno sprzeciwiała się zmianom w ustawie o lasach. Tej tematyce poświęciła na Facebooku i Instagramie kilka wpisów. Tym razem prowadząca „Dzień Dobry TVN” skierowała do swoich fanów i mediów poruszający apel z okazji Dnia Kobiet. Co napisała?

Polecamy też: Kinga Rusin jeszcze nigdy nie była tak wściekła: „Boże, widzisz i nie grzmisz”! O co zaciekle walczy prezenterka?

Kinga Rusin o macierzyństwie i kobietach

„Drogie mamy! W dniu naszego święta życzę nam wszystkim satysfakcji z tego co robimy i kim jesteśmy. Żeby nikt nigdy nie podważał sensu naszej pracy, żeby nikt nie kwestionował naszej pozycji, żeby bycie matką nigdy nie oznaczało bycie kimś słabszym i nie zasługującym na respekt. Marzę o takiej chwili kiedy kobieta za pracę w domu i opiekę nad dziećmi dostawałaby normalną pensję i ubezpieczenie”, podkreśla Kinga Rusin.

Dodaje również, że takie dni jak 26 maja powinny skłaniać do refleksji na temat miejsca matek w społeczeństwie.

„Każdej mamie należy się miłość i uwielbienie niezależnie od dnia w roku. Ale taki dzień jak ten to dobry moment, żeby głośno powiedzieć, że cieszymy się z kwiatów i prezentów, ale chcemy przede wszystkim szacunku, prawdziwego partnerstwa i pomocy Państwa w wychowaniu dzieci. Bycie matką to wielki przywilej, ale też w naszych warunkach ryzyko utraty pracy i pozycji społecznej. Tak nie powinno być. I takiego zrozumienia i takich realnych zmian życzę wszystkim obecnym i przyszłym mamom❤️. #dzienmatki”, napisała prezenterka.

Polecamy też: Chodakowska, Rusin, Krupińska. One przeszły spektakularną wiosenną metamorfozę!

Kim jest mama Kingi Rusin?

Kinga Rusin jest córką Marii Rusin, wieloletniej pracownicy biura handlu zagranicznego TVP. Jakiś czas temu zamieściła na Instagramie zdjęcie z rodzicielką, ku uciesze fanów. Sama prezenterka wychowuje dwie córki: Igę oraz Polę.

Polecamy też: Jak ona to robi?! Kinga Rusin z wiekiem wygląda coraz lepiej!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.