Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/ LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Kinga Rusin w ogniu krytyki za mocne słowa o obronie przyrody!

Weronika Kostyra 16 stycznia 2018 10:00
Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/ LAF AM

 

Kinga Rusin jest znana z wielkiej miłości do przyrody. W wielu sytuacjach stawała w jej obronie, a zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew oraz polowań była dla niej oburzająca. Niedawno dziennikarka brała udział obradach komisji zajmującym się prawem łowieckim, a jedna z jej wypowiedzi wywołała w Internecie burzę!

 

Kinga Rusin o niszczeniu przyrody

Po zakończeniu obrad Kinga Rusin powiedziała dziennikarzowi „Wirtualnej Polski”: „Według nie mojego zdania, a zdania naukowców, taka dewastacja nie występowała nawet w czasie okupacji hitlerowskiej. O czym my w ogóle mówimy? W jaki sposób to teraz naprawić? Teraz to tylko możemy postawić jakąś tamę i powiedzieć: „Stop, już stop. Wycięliście wszystko, co jest cenne, zabijacie wszystko, co się rusza, może stop już po prostu”.

 

Jej wypowiedź wywołała wiele kontrowersji, mocne słowa zostały skrytykowane przez Internautów i dziennikarzy, szczególnie wywodzących się z prawicowego środowiska. Jeden z nich, Krzysztof Stanowski, na swoim profilu na Twitterze wulgarnie skomentował jej słowa: „Pani Kingo, czy jest pani pewna, że w czasie II Wojny Światowej bardziej dbano o środowisko? I drugie pytanie: czy się pani sufit na łeb nie spie***?”. W dalszej dyskusji na ten temat komentujący opowiadali się po jednej ze stron. Przeciwnicy Kingi Rusin zaczęli tworzyć ironiczne grafiki, natomiast zwolennicy poparli jej słowa, a także pochwalili jej odwagę. Dziennikarka od miesięcy starała się nagłośnić kwestie ekologii bliskie jej sercu.

 

Czy Kinga Rusin rzeczywiście użyła zbyt mocnych słów, czy może trafnie opisują one skalę zniszczeń w naturze?

 

 

Kto może, koniecznie przyjdźcie! Zaprotestujmy przeciwko temu strasznemu dla zwierząt i ludzi nowemu prawu łowieckiemu. Ani zwierzęta, ani my nie będziemy czuć się bezpiecznie w lasach. Chrońmy zwierzęta przed barbarzyństwem. Cała Polska mówi Nie dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej! Przyjdź i zaprotestuj przeciwko szkodliwej dla ludzi i przyrody nowelizacji prawa łowieckiego według ministra-myśliwego Szyszki. Dziś, Piątek 05.01.2018 Warszawa - od godziny 16.00 przy ul. Nowy Świat 35 Poznań - od godziny 15.00 przy ul. Półwiejska- Stary Marych, Łódź - od godziny 15.00 przy ul. Piotrowskiej 143 Kraków - od godizny 18.00 przy ul. Retoryka 7 Sobota 06.01.2018 Szczecin - od godziny 14 przy ul. Mickiewicza 69a Niedziela 07.01.2018 Wrocław - od godziny 12 przy ul. Oławskiej 31 19.01.2017 r. Gdańsk od godziny 18 Długi Targ pod Neptunem #szyszkododymisji Informacji i niusów szukajcie tutaj https://www.facebook.com/events/173199589941228/permalink/178514576076396/

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 

Zobacz także: TYLKO U NAS Kinga Rusin po raz pierwszy o zabiegach medycyny estetycznej! Słowa dziennikarki zaskakują!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.