Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin zrugała Filipa Chajzera! Jest jego odpowiedź

Zachowanie dziennikarza zbulwersowało gwiazdę

Redakcja VIVA! 17 września 2019 12:51
Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists

W poniedziałek w Dzień Dobry TVN pojawił się materiał o małpkach. Potem na Instagramie Filipa Chajzera znalazło się zdjęcie z kapucynką na smyczy. To zbulwersowało Kingę Rusin, która od wielu lat staje do walki o ochronę środowiska i prawa zwierząt. Dziennikarka jest autorytetem w kwestii ratowania naszej Planety.

Kinga Rusin skrytykowała Filipa Chajzera?

Fotografia, którą Filip Chajzer podzielił się z fanami za pośrednictwem Instagrama wywołało prawdziwą burzę. ,,Dziabnęła mnie małpa jedna 🙈🙈🙈 (...) komu komu kapucynkę na chatę?😁", napisał dziennikarz pod kadrem z nagrania Dzień Dobry TVN.

To nie umknęło uwadze Kingi Rusin, która postanowiła wyrazić swoją dezaprobatę w komentarzu. Gwiazda postanowiła zwrócić uwagę na fakt, że dzikie zwierzęta nie są zabawkami i nie należy promować kupowania kapucynek, jako zwierząt domowych. A skutki są tragiczne...

,,Filip, to jest mega smutne. I nie chodzi tylko o ugryzienie. Ubieranie dzikich zwierząt w ludzkie ciuchy, trzymanie ich w domach, klatkach, robienie z nich zabawek ku uciesze gawiedzi jest nie tylko działaniem wbrew naturze, ale też zwykłym barbarzyństwem. Promocja takich zachowań doprowadza do tego, że z naturalnego środowiska „odławiane” są młode osobniki, odrywane siłą od matek (te są często zabijane), ranione, okaleczane, torturowane, zmuszane do zachowań niezgodnych z ich instynktami. Jest popyt jest podaż", wyznała dziennikarka.,,Mamy zwierzęta udomowione tysiące lat temu, im powinniśmy poświęcać uwagę i dbać żeby nie działa się im krzywda. Dzikie zwierzęta, których w naturalnym środowisku jest coraz mniej powinnismy chronić i dbać o to, żeby nie wyginęły... Nie wiem czego dotyczyła rozmowa, ale aż żal patrzyć na tę przebraną i zestresowaną małpkę (dlatego ugryzła, to odruch obronny)", dodała. 

Kinga Rusin ma nadzieję, że Filip Chajzer zamieni tę sytuację w coś pozytywnego i zorganizuje akcję, która zacznie uświadamiać innych ludzi w kwestii wyzysku i cierpienia dzikich zwierząt.

,,Jesteś idolem dla wielu ludzi, którzy Cię podziwiają za to co robisz. Mam nadzieję, że po chwili zastanowienia przyznasz mi rację i wymyślisz jakąś ogólnopolską akcję uświadamiającą ludzi na temat niewiarygodnego cierpienia dzikich zwierząt w cyrkach czy delfinariów. Liczę na Ciebie", zakończyła.

Filip Chajzer odpowiada Kindze Rusin

Na odpowiedź samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Odniósł się on do jej krytyki za pośrednictwem Instagrama.

„Droga Kingo. Pracujesz w Dzień Dobry TVN od pierwszego wydania tego programu i jak doskonale wiesz nie wymyśliłem tego tematu. Razem z Małgorzatą Ohme przeprowadziliśmy dziennikarską rozmowę o pewnym zjawisku. Ja nie jestem od oceniania, osądzania, wydawania wyroków”, podkreślił w komentarzu.

Stwierdził także, że ma prawo nie znać się na modach, dotyczących zwierząt.

„Nie mi oceniać czy trzymanie: kota, psa, małpy, węża, chomika czy żółwia w domu wolnostojącym bądź bloku jest właściwe czy nie. To nie jest mój zawód, nie jestem też ekspertem w tej sprawie. Nie wiem też czy ubieranie kotów, psów, koni i kapucynek szkodzi tym zwierzakom.Jedno jest dla mnie pewne. Ludzie, z którymi wczoraj rozmawialiśmy, bardzo kochają te zwierzęta i z pewnością nie daliby im zrobić krzywdy”, zapewnił.

Która ze stron przekonuje Cię w tym konflikcie bardziej?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…