Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

„Mój dziadek zginął w walce z ludźmi, którzy przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach”

Kinga Rusin oburzona wyróżnieniem dla Zofii Klepackiej

Gabriela Czernecka 2 czerwca 2019 13:57
Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Konflikt między Kingą Rusin a Zofią Klepacką trwa w najlepsze. Od dnia wyborów, kiedy to dziennikarka zaczepiła windsurferkę, by zwrócić jej uwagę na niesłuszność jej poglądów, sytuacja między paniami staje się coraz bardziej napięta. Głos zabrali w tej sprawie Robert Biedroń czy Borys Szyc. Środowisko show-biznesu już podzieliło się na tych, którzy bronią Zofii Klepackiej tłumacząc jej zachowanie prawem do własnej opinii i na tych, którzy się z nią nie zgadzają i pokazują to w mocnych słowach. Kinga Rusin znów zabrała głos w tej sprawie. Okazało się bowiem, że Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK. „W głowie mi się to nie mieści!”, pisze wprost Kinga Rusin.

Kinga Rusin o Zofii Klepackiej

Kinga Rusin na Instagramie zamieściła emocjonalny wpis, w którym w mocnych słowach odniosła się  do informacji, że Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK: „Media podają, że Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK... W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK. (...) Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza. Poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów, przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych, niszczyli tych, którzy wg nich z urodzenia byli gorsi lub po prostu inni”, zaczyna swój wpis Kinga Rusin.

„Wskazywanie całych grup ludzi jako gorszych i niegodnych to fundament ideologii faszystowskiej. Odbieranie całym grupom ludzi godności to wstęp do totalitarnych praktyk. Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne. Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są "wynaturzeni"). Tak, jak nie można mówić, że mający inne poglądy nie są Polakami, a "gorszym sortem"”, dodaje.

Na tym jednak nie poprzestaje: „Ludzie o różnych orientacjach czy poglądach są jednocześnie naszymi żołnierzami, strażakami, sportowcami, naukowcami, górnikami, piosenkarzami, weterynarzami, lekarzami, pilotami, piłkarzami. I są jednocześnie z Podkarpacia czy Mazur. Są Góralami, Ślązakami, Kaszubami, z Wielkopolski czy Mazowsza. Każdy jest inny, z różnych miejsc, a jednocześnie wszyscy Nasi! Nasi Rodacy, obywatele Rzeczypospolitej, umiłowani przez Boga tak samo. My, Polacy wszyscy kochamy nasz kraj, naszą flagę, bliźniego swego. Jesteśmy potężnym wielomilionowym narodem, dumnym z tego, że szanuje wszystkich swoich obywateli, wszystkie grupy społeczne, wszystkie mniejszości”, czytamy.

Więc nie bójcie się, nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy, protestujcie, kiedy dzieje się zło, mówcie: SKANDAL, mówcie: WSTYD! Jeśli ktoś  powie: „Żydzi do gazu”, „homoseksualiści są wynaturzeni”, „myślą inaczej więc są zdrajcami narodu”, powiedzcie głośno STOP, bo nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce”, kończy swój wpis, który polubiło już prawie dziesięć tysięcy internautów. Wśród nich są także znani - Michał Piróg, Zuzanna Kołodziejczyk, Anna Kalczyńska.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?