Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin padła ofiarą hejterów! Dlaczego Internauci kpią z prezenterki?

Konrad Szczęsny 28 marca 2017 18:30
Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R

Kinga Rusin jest ostatnio niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Prezenterka zaciekle walczy o to, by nagłośnić sprawę masowej wycinki drzew w całej Polsce, która ma miejsce po zmianie w ustawie, którą zaproponował minister środowiska Jan Szyszko. W jednym z ostatnich odcinków „Dzień Dobry TVN” dziennikarka opowiedziała, dlaczego tak bardzo zależy jej na tym, by tę walkę wygrać. 

Polecamy też: Kinga Rusin jeszcze nigdy nie była tak wściekła: „Boże, widzisz i nie grzmisz”! O co zaciekle walczy prezenterka?

Kinga Rusin o wycince drzew i ministrze Szyszko

Na początku marca Kinga Rusin na Facebooku zaczęła zamieszczać wpisy, w których atakowała nowelizację ustawy dotyczącą lasów państwowych, którą nazywa się „nowelizacją Szyszki”. Po publikacji obszernych statusów, jak sama przyznała, zaczęły do niej pisać osoby z zarzutami nieznajomości prawa w tej dziedzinie. Do tego tematu powróciła z jednym z ostatnich odcinków „Dzień Dobry TVN”, w którym opowiedziała o kulisach walki z „internetowymi trollami” i ”hejterami”.

Kinga Rusin o internetowych hejterach i trollach

W Polsce drzewa wycinane są na potęgę, dziennie z polskich lasów wyjeżdża 3,5 tysiąca 30 tonowych ciężarówek z drewnem. Lex Szyszko usankcjonował pewną rzecz, okresy lęgowe nie obowiązują w lasach państwowych, można tam ciąć również teraz. Trzeba spełnić jakieś proste warunki. Drzewo jest cięte teraz na potęgę. Zawsze tak było, ale w tej chwili zostało to usankcjonowane. Ze mną walczy bardzo dużo trolli zatrudnionych przez lasy państwowe. Zarzucają mi ze nie posługuję się liczbami, że nie mam wiedzy”, zwierzyła się gwiazda.

Polecamy też: Chodakowska, Rusin, Krupińska. One przeszły spektakularną wiosenną metamorfozę!

Nowelizacja ustawy, nazywana Lex Szyszko

Według nowelizacji ustawy, właściciele prywatnych posesji mogą wycinać drzewa, które rosną na ich posesji, bez ubiegania się o stosowne pozwolenia. Wcześniej prawo było bardziej restrykcyjne i m.in. zakładało ochronę starych drzewostanów. Przeciwnicy owych poprawek i ministra Szyszki donoszą o masowej wycince drzew na terenie całej Polski.

Polecamy też: Jak ona to robi?! Kinga Rusin z wiekiem wygląda coraz lepiej!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?