Kinga Rusin, VIVA! 2015, jamnik
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin jeszcze nigdy nie była tak oburzona! Co się stało?

Damian Duda 29 sierpnia 2017 13:00
Kinga Rusin, VIVA! 2015, jamnik
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

 

Kinga Rusin jest bardzo świadomą obywatelką. Dziennikarka w ostrych słowach wypowiedziała się na temat przyjmowania uchodźców do Polski. Osoby, które nie zgadzają się z jej opinią, nie szczędzą krytyki pod adresem prezenterki.

 

Zobacz też: Kinga Rusin pokazała się bez makijażu w naprawdę bajkowym otoczeniu. Fani są zachwyceni!

Kinga Rusin o uchodźcach

W mediach rozpętała się burza. W trakcie niedzielnego wydania programu „Dzień Dobry Wakacje’’ został wyemitowany materiał na temat narodów, które w przeszłości również musiały uciekać z ojczystego kraju. W studiu zawrzało. W trakcie dyskusji, która później się odbyła, Kinga Rusin nie kryła emocji.

 

„Kwestia przyjęcia do Polski uchodźców z owładniętej wojną Syrii podzieliła absolutnie nasz kraj i to w okrutny sposób. Kiedyś myśmy musieli prosić o pomoc i znaleźli się tacy, którzy nas przyjęli. Byliśmy kiedyś uchodźcami. Jakaż pamięć ludzka bywa krótka’’, powiedziała oburzona prezenterka.

 

Dyskusja przeniosła się na instagramowy profil dziennikarki. Nie wszyscy zgadzają się z opinią głoszoną przez Kingę Rusin. Niektórzy fani uznali porównanie uchodźców z Bliskiego Wschodu do Polaków, którzy uciekali ze swojej ojczyzny w trakcie II wojny światowej, za niezbyt fortunne.

 

Jak można w ogóle użyć takiego porównania? Obecni uchodźcy to rośli, niewyżyci mężczyźni, nieokrzesana hołota, która gwałci i morduje. Ludzie, otwórzcie w końcu oczy’’, napisał jeden z internautów.

 

Dziennikarka wdała się w dyskusję. Rusin stwierdziła, że my, Polacy, powinniśmy przyjąć uchodźców, gdyż Ukraińcy, którzy przyjechali to naszego kraju, traktują Polskę jedynie jako przystanek.

 

„Ukraińcy za chwilę dzięki ruchowi bezwizowemu uciekną z Polski. I wtedy się okaże, że nie ma kto u nas pracować na budowach, na polach, w fabrykach’’, twierdzi dziennikarka.

 

Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R

 

Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R

Kinga Rusin w sesji dla VIVY!, RPA, 2016 r.

 

Zobacz też: Kinga Rusin ujawniła sekret swojej perfekcyjnej sylwetki

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.