Kinga Rusin, VIVA!
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin musiała poprawić ministra środowiska... „Jego arogancja to skandal!"

Poszło o produkcję gazów cieplarnianych

Rafał Kowalski 10 grudnia 2018 08:01
Kinga Rusin, VIVA!
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Kinga Rusin przyzwyczaiła nas już do tego, że zawsze zabiera głos, kiedy któryś z polityków wprowadza nas swoimi kwiecistymi przemówieniami w błąd. Szczególnie, gdy chodzi o sprawy środowiska. Nie inaczej było w przypadku ostatniego wywiadu ministra Henryka Kowalczyka, który miał pomylić się w rozmowie z Michałem Rachoniem.

Minister środowiska o gazach cieplarnianych

Podczas gdy dziennikarz pytał o ogromną produkcję gazów cieplarnianych przez firmy produkujące mięso, minister środowiska opowiedział o tym, jak on rozumie sytuację. „O mięsie nie dyskutujemy dlatego, że zwierzęta oddychają i wydzielają dwutlenek węgla, więc jakby tak myśląc logicznie i konsekwentnie - człowieka też należałoby zlikwidować, bo człowiek, jak oddycha emituje, dwutlenek węgla. Taka jest logika tego myślenia, więc... może nie oddychajmy”, powiedział polityk.

Później dodał także, że winę w temacie produkcji niebezpiecznych gazów ponoszą… drzewa. „Ja obserwuję działania ekologów, takie, że mówią "proszę nie ruszać drzew w Puszczy Białowieskiej, niech one sobie tam leżą, umrą i zgniją". Właśnie podczas gnicia wydziela się metan i dwutlenek węgla, gazy cieplarniane. Trochę brak konsekwencji w tym myśleniu...”, stwierdził minister.

Kinga Rusin poprawia ministra Kowalczyka

Niedługo trzeba było czekać na wypowiedź Kingi Rusin, która po kolei wytknęła politykowi wszystkie błędy rozumowania. „Minister środowiska najwyraźniej udaje, że nie rozumie, iż istotą rezerwatów jest nieingerowanie w nie człowieka i nie wie, czym różni się emisja CO2 ludzi i bydła. Ale przede wszystkim bezczelnie drwi z naukowców-ekologów. Wyśmiewa tych, którzy walczą o to, co on konsekwentnie niszczy (wycinki w Puszczy). Kolejny jaskrawy przykład buty władzy, która ma w głębokim poważaniu dowody naukowców w kwestii katastrofalnych zmian klimatycznych. Idealnie wpisuje się za to w nostalgię po tradycyjnych żarówkach i miłość do węgla”, zaczęła dziennikarka.

Dalej było tylko mocniej… „Niekompetencja i arogancja ministra w tak ważnym dla nas obszarze, lekceważenie swoich statutowych obowiązków, do których należy ochrona rezerwatów, robienie żartów z ludzi walczących o ochronę środowiska to skandal! Czy naprawdę 38 milionowy kraj w centrum Europy ma mieć takiego ministra środowiska?”, dokończyła.

Zgadzacie się z Kingą? My dziękujemy jej za podejmowanie trudnych tematów. Dzięki temu i my znacznie bacznie przyglądamy się całej sytuacji. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czytaliście już co wygadywał Kowalczyk w wywiadzie dla TVP (np. artykuł na rp.pl)!? Minister środowiska najwyraźniej udaje, że nie rozumie, iż istotą rezerwatów jest nieingerowanie w nie człowieka i nie wie czym różni się emisja CO2 ludzi i bydła. Ale przede wszystkim bezczelnie drwi z naukowców-ekologów. Wyśmiewa tych, którzy walczą o to, co on konsekwentnie niszczy (wycinki w Puszczy). Kolejny jaskrawy przykład buty władzy, która ma w głębokim poważaniu dowody naukowców w kwestii katastrofalnych zmian klimatycznych. Idealnie wpisuje się za to w nostalgię po tradycyjnych żarówkach i miłość do węgla. Niekompetencja i arogancja ministra w tak ważnym dla nas obszarze, lekceważenie swoich statutowych obowiązków, do których należy ochrona rezerwatów, robienie żartów z ludzi walczących o ochronę środowiska to skandal! Czy naprawdę 38 milionowy kraj w centrum Europy ma mieć takiego ministra środowiska??? Co myślicie? Piszcie.

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Kinga Rusin, Viva! 4/2016
Fot. Robert Wolański

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?