Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R
O TYM JEST GŁOŚNO

Kinga Rusin jeszcze nigdy nie była tak wściekła: „Boże, widzisz i nie grzmisz”! O co zaciekle walczy prezenterka?

Konrad Szczęsny 6 marca 2017 16:15
Kinga Rusin, Viva! luty 2016
Fot. Robert Wolański/ Sony A7R

Kinga Rusin, choć z pewnością jest jedną z największych gwiazd stacji TVN, rzadko zabiera głos w sprawach polityki. Jednak ostatnio prezenterka zdenerwowała się tak bardzo, że na swoim Facebooku zamieściła serię poruszających wpisów, skierowanych do jednego polityka. O kogo chodzi?

Polecamy też: Ma 45 lat, dwie dorosłe córki i idealnie płaski brzuch! Jak Kinga Rusin dba o sylwetkę?

Kinga Rusin może pochwalić się naprawdę imponującą sylwetką. Prezenterka dba o zdrowy tryb życia i to, by dobrze się odżywiać. Nic dziwnego, że ekologia jest jednym z bliskich jej tematów. Gwiazda TVN postanowiła zabrać głos w sprawie kontrowersyjnej zmiany ustawy, dotyczącej wycinki lasów. Na swoim profilu na Facebooku opublikowała serię wpisów, w których krytykuje ministra środowiska, Jana Szyszko.

Kinga Rusin o Janie Syszko

„No żesz...!!!!!!!!!!!!! Klnę w tym momencie tak, że uszy więdną i mam nadzieję że znajdzie się to na czołówkach gazet i portali!!! Czyich interesów pilnował Szyszko tworząc i przepychając tę cholernie szkodliwą ustawę? CZYICH ja się pytam! Nigdy na czele ministerstwa środowiska (kiedyś ochrony) nie stał taki szkodnik! Może już dosyć!? I tak wystarczająco się "zasłużył", nie społeczeństwu polskiemu, nie środowisku, z całą pewnością nie zwierzętom żyjącym w polskich lasach, ale komuś na pewno! #szyszkododymisji PODAJ DALEJ!!!” – napisała w zeszłym tygodniu gwiazda. Na tym się jednak nie skończyło...

Kinga Rusin o wycince lasów

Kinga Rusin w jednym z kolejnych wpisów zacytowała m.in. ustawę, która głosami posłów została zmieniona.

„UWAGA! UDOSTĘPNIAJCIE GDZIE MOŻECIE! BĄDŹMY ŚWIADOMI CO NAM ROBIĄ! Odwrócili naszą uwagę wycinką drzew w miastach, a prawdziwe piekło jest i będzie w lasach! Przeczytaj koniecznie!
Kiedy na chwilę odetchnęliśmy, bo od marca do października trwa okres lęgowy i przynajmniej teoretycznie nie wolno wycinać drzew, to i tak w NASZYCH państwowych lasach rżną aż wióry lecą! Wszystko! Na potęgę! Nawet jeśli jest gniazdo, nawet jeśli w gnieździe będą jajka, a później młode, nawet jeżeli to gatunek zagrożony i chroniony TNĄ I CIĄĆ BĘDĄ! Dlaczego? BO IM WOLNO!

Wszystkie poniższe informację zostały mi przekazane przez ekologów oraz prawników:
Minister Szyszko tak znowelizował prawo (1.01.2017 weszła w życie jego nowelizacja ustawy o ochronie przyrody -nomen omen!), że z przestrzegania zakazów zwolnione są te nadleśnictwa, których UWAGA! „plan urządzenia lasu jest poddany strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko”, oraz gdzie „technologia prac leśnych uniemożliwia im przestrzeganie zakazów”!!!
Czyli ONI MOGĄ WSZYSTKO!

Jeżeli jeszcze ktokolwiek w swej naiwności myślał, że Lasy Państwowe to przedsiębiorstwo mające cokolwiek wspólnego z dbaniem o wspólne dobro, jakim są lasy, to niech zdejmie z oczu opaskę! Na pewno nie za tego ministra! To jest firma która MA ZARABIAĆ! A zarabia pobierając opłaty za odstrzał zwierząt i tnąc i sprzedając polskie lasy! Wiadomo że najcenniejsze są stare drzewa (te w których najczęściej gniazdują ptaki), więc dlaczego ich nie wycinać?

Z udostępnionych mi dziś danych wynika, że Polskie drewno jest obecnie najtańsze w Europie. Skandynawowie chronią swoje lasy (dobro narodowe) więc drewno kupują u nas, bo tanio, i u nas robią swoje słynne drewniane meble! Może na najbliższe lata tego drewna starczy, a później choćby potop! Rząd zapcha na chwilę dziurę budżetową, a my stracimy NA ZAWSZE najpiękniejsze obszary leśne w Europie, dobro nie do odbudowania! To mogłaby być wizytówka naszego kraju, ale za chwile nie będzie się czym chwalić. Za chwilę nie będzie NIC!!!

Polecamy też: Jest z nami od 20 lat. Przypominamy słynne sesje Kingi Rusin dla VIVY!

Kinga Rusin o nowelizacji ustawy o ochronie lasów

Kinga Rusin krok po kroku wyjaśniła, dlaczego nowelizacja ustawy jest zgubna dla lasów, ich fauny oraz flory.

„Dla zainteresowanych, poniżej wyjaśnię dokładnie w jaki sposób nowelizacja Szyszki daje Lasom Państwowym możliwość działania ponad prawem:

Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody z dnia 16.12.2016 r., która weszła w życie w dniu 1 stycznia 2017 r. w art. 3, dała leśnikom prawo do nieprzestrzegania zakazów dotyczących ochrony gatunkowej. Przepis ten mówi, że:

Art. 3. Do dnia 31 grudnia 2017 r. uznaje się, że gospodarka leśna nie narusza zakazów, o których mowa w art. 52 ust. 1 pkt 1–3, 7, 8, 12 i 13 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz. 2134 i 2249), w przypadku, gdy jest wykonywana na podstawie planów, które zostały poddane strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko.

Oznacza to, że leśnicy do 31 grudnia 2017 r. nie potrzebują występować do RDOŚ z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na tzw. odstępstwo od zakazów dotyczących ochrony gatunkowej.

Poniższe zakazy NIE OBOWIĄZUJĄ więc leśników z Lasów Państwowych, gdzie Plan Urządzenia Lasu był poddany ocenie oddziaływania na środowisko:

Art. 52. 1. W stosunku do dziko występujących zwierząt gatunków objętych ochroną gatunkową mogą być wprowadzone następujące zakazy:

1) umyślnego zabijania;

2) umyślnego okaleczania lub chwytania;

3) umyślnego niszczenia ich jaj, postaci młodocianych lub form rozwojowych;

(..)

7) niszczenia siedlisk lub ostoi, będących ich obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania;

8) niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd, mrowisk, nor, legowisk, żeremi, tam, tarlisk, zimowisk lub innych schronień;

(..)

12) umyślnego płoszenia lub niepokojenia;

13) umyślnego płoszenia lub niepokojenia w miejscach noclegu, w okresie lęgowym w miejscach rozrodu lub wychowu młodych lub w miejscach żerowania zgrupowań ptaków migrujących lub zimujących;

Ponadto od 1 stycznia 2017 r. weszło w życie nowe rozporządzenie z 16 grudnia 2016 r. o ochronie gatunkowej zwierząt, które wprowadziło ogólne odstępstwo dla wszystkich nadleśnictw, od niektórych zakazów obowiązujących wobec zwierząt chronionych wobec „wykonywania czynności związanych z prowadzeniem racjonalnej gospodarki leśnej, jeżeli technologia prac uniemożliwia ich przestrzeganie”.

BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ!?” - zakończyła swój post prezenterka.

Kinga Rusin o wycince drzew w Puszczy Białowieskiej

Gwiazda TVN skomentowała także fakt wycinki w Puszczy Białowieskiej tysięcy drzew, w tym 90-letnich dębów!

„Słyszeliście? To dzieje się teraz! Śmiejąc się nam w twarz pozbawia się Polski narodowego dziedzictwa! Zgodnie z nowym prawem Szyszki! Vide mój poprzedni post. I nie zmieni tego żadna planowana przez Kaczyńskiego poprawka do nowelizacji. Ona jest kuriozalna. Będzie można nadal wycinać tylko trzeba będzie to zgłaszać. A Lasy Państwowe nadal będą się rządzić własnym prawem. Podtrzymuję to co napisałam wczoraj. ZA CHWILĘ NIE BĘDZIE CZEGO CHRONIĆ. Nic nam nie zostanie...” - podkreśliła Kinga Rusin.

Polecamy też: Jak ona to robi?! Kinga Rusin z wiekiem wygląda coraz lepiej!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.