Kinga Korta w poruszających słowach wspomina poród

Olga Figaszewska 17 października 2019 07:35

Kinga Korta rok temu powitała na świecie swojego synka, Greysona. Nie ukrywa, że od tamtej pory jej życie i postrzeganie świata zupełnie się zmieniło. Na pierwszym miejscu zawsze stawia swoje dziecko. „Wcześniej byłam egoistką, a dziś czuję na sobie odpowiedzialność za drugie życie”, mówi nam w nowym wywiadzie dla VIVA! de Luxe. Jak wspomina chwilę, kiedy po raz pierwszy zobaczyła swojego synka? Czy mąż był przy niej w trakcie porodu?

Kinga Korta o porodzie w wywiadzie VIVY!

Pamiętasz, co pomyślałaś, gdy pierwszy raz trzymałaś Greysona w ramionach?

Kinga Korta: Miałam łzy w oczach. To są takie emocje, które ciężko opisać, nawet z perspektywy czasu. Między matką a dzieckiem powstaje nierozerwalna więź. Coś fascynującego! Nigdy nie zapomnę tych pierwszych chwil, jego spojrzenia… I domyślam się, że każda kobieta przeżywa to podobnie i jestem pewna, że nikt nigdy tak silnie na mnie nie będzie oddziaływać.

Jak zniosłaś poród? Rodziłaś w prywatnej klinice. 

Ciąża przebiegała wspaniale. Każdej kobiecie życzę takiego samopoczucia. Miałam niesamowite pokłady energii i nadal tak jest. Natomiast rodziłam przez cesarskie cięcie, ponieważ mój synek wcale na ten świat się nie spieszył. Poród był również wywoływany ze względu na cukrzycę ciążową. Lekarz nie chciał, żebym przenosiła ciążę. W ostatniej chwili zasugerował cesarskie cięcie, martwiąc się o zdrowie i bezpieczeństwo moje oraz dziecka.

Mąż był przy Tobie w trakcie porodu? 

Oczywiście, to było dla niego bardzo ważne. W końcu staraliśmy się o dziecko wiele lat. Kiedy przechodziłam na salę operacyjną, położono mnie na stół i zanim podano narkozę, poprosiłam lekarza prowadzącego, by sprowadzili mojego męża, kiedy będę już okryta. Nie chciałam, żeby widział za dużo, bo kto wie, czy wtedy nie skończyłoby się to traumą (śmiech). Wcześniej zastanawiałam się nawet, czy powinien uczestniczyć w tym wydarzeniu. On jednak wiedział, że nie wytrzyma, stojąc pod salą.

Czekał na te przeżycia!

Zwariował na punkcie Greysona. Był przy mierzeniu i ważeniu. Wszystko uwieczniał na wideo i fotografiach. Oboje mieliśmy łzy w oczach, kiedy usłyszeliśmy płacz dziecka. To był magiczny czas, mieszanka ekscytacji połączona z bólem. Nie zapomnę też słów Cheta wypowiedzianych zaraz po: ,,Jest perfekcyjny!”.

Natychmiast wyszłaś ze szpitala na własne życzenie.

Chociaż kobieta po cesarskim cięciu powinna zostać pod obserwacją lekarzy przez 48 godzin, sama się do tego nie zastosowałam. U mnie wszystkie badania wyszły prawidłowo, czułam się rewelacyjnie, chciałam jak najszybciej znaleźć się w domu.

Opublikowałaś rachunek z prywatnej kliniki na 24 tysiące dolarów! Po co?

Sama byłam zaskoczona, że wystawiono go na tak zawrotną sumę. Mieliśmy na szczęście ubezpieczenie, które w jakimś stopniu pokryło tę kwotę. Chciałam pokazać punkt odniesienia – jakie ceny są w Stanach Zjednoczonych, ile kosztuje opieka medyczna. To było zupełnie informacyjne posunięcie. Nie miałam zamiaru epatować swoimi finansami.

Nie miałaś depresji poporodowej. Ale dla niektórych kobiet poród to trudne doświadczenie.

Na szczęście nie. Ale cieszę się, że mówi się o tym głośno. Kobiety często wstydzą się dzielić swoimi przeżyciami z rodziną, obwiniają się o wszystko, obawiają się tej nowej roli. Całe szczęście powstają grupy wsparcia, do których mogą zwrócić się z prośbą o pomoc. Ale powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by ulżyć im w tym najgorszym okresie. 

1/3
Kinga Korta, Viva! De luxe 21/2019
Copyright @Krzysztof Opaliński
1/3

2/3
Kinga Korta, Viva! De luxe 21/2019
Copyright @Krzysztof Opaliński
2/3

3/3
Kinga Korta, Viva! De luxe 21/2019
Copyright @Krzysztof Opaliński
3/3

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?