Kinga Duda
Fot. Tomasz Urbanek/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Kinga Duda wyprowadziła się z rodzinnego domu i zaczęła nowe życie. Czym dzisiaj się zajmuje?

Córka pary prezydenckiej kończy dzisiaj 27 lat

Karol Sowa 21 listopada 2022 16:01
Kinga Duda
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Kinga Duda jest jedyną córką pary prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Przypomnijmy, że gdy jej tato w 2015 roku wygrał wybory, ona była na pierwszym roku studiów prawniczych. Niedawno postanowiła wyprowadzić się od rodziców i zacząć życie na własnych zasadach. Czym teraz się zajmuje? Dzisiaj Kinga Duda kończy 27 lat.

Kim jest Kinga Duda?  

27-latka dała się poznać dzięki jej tacie, który w 2015 roku prowadził kampanię wyborczą. Kinga Duda miała wówczas 20 lat i zaczynała swoją studencką przygodę. Jak widać, dziewczyna poszła w ślady swojego ojca. Podobnie jak on wybrała Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.  

Przypomnijmy, że Kinga Duda pierwszy raz u boku ojca pojawiła się na konwencji wyborczej. Z czasem towarzyszyła mu między innymi przy składaniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wraz z tatą poszła na spotkanie z użytkownikami Twiterra. Wtedy pierwszy raz zabrała głos: „Co prawda większość moich znajomych to nie są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, ale wiem, że na pewno część z nich w tych wyborach postawi na Andrzeja Dudę, mojego tatę i nie dlatego, że są moimi znajomymi, że prywatnie się lubimy, ale dlatego, że wiedzą, że jest to człowiek kompetentny, który będzie nas godnie reprezentował”, wyznała wówczas. 

A jak jej szło na studiach? Doskonale. Reprezentowała uczelnię w konkursie dla studentów z dziedziny prawa międzynarodowego w Madrycie. W 2019 roku otrzymała tytuł magistra. Co ciekawe, ukończyła studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. Nic w tym dziwnego, ponieważ Kinga Duda świetnie mówi po niemiecku i angielsku. Gdy zakończyła swoją edukację na Uniwersytecie Jagiellońskim, zaczęła staż za granicą, który odbywał się w Londynie. Gdy wróciła do Polski, zajęła stanowisko doradcy społecznego Prezydenta, jednak ta przygoda nie trwała długo. Teraz pracuje jako prawniczka w jednej z warszawskich kancelarii.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dzisiaj 77. urodziny obchodzi aktorka Goldie Hawn! Jak zmieniła się na przestrzeni lat?

21.11.2010 Krakow, Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda

Kinga Duda, Andrzej Duda, Agata Duda
Fot. SZYMON BLIK/REPORTER

08.05.2015 Warszawa Tweetup Andrzeja Dudy na zakończenie kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta RP

Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kinga Duda — życie uczuciowe 

Wiadomo, że gdy Andrzej Duda został prezydentem, ona zaczęła spotykać się z przystojnym Karolem, który polubił jej całą rodzinę. Był nawet z nimi na wakacjach w Toskanii. Niestety, ich relacja nie przetrwała. Po jakimś czasie na jej drodze pojawił się student medycyny o imieniu Bartłomiej. Jednak i ten związek nie doczekał się szczęśliwego zakończenia.   

Co dzisiaj robi Kinga Duda? 

Według informacji, jakie podaje portal plotek.pl, dzisiaj Kinga Duda jest szczęśliwą singielką, która przeprowadziła się z rodzinnego domu i zamieszkała w stolicy. „Wiadomo, że córka prezydenta lubi rozpoczynać dzień od joggingu, lecz z powodu popularności i wzmożonego zainteresowania mediów robi to coraz rzadziej”, dodaje ten sam portal. 

Z okazji dzisiejszych urodzin Kingi Dudy, życzymy jej wszystkiego najlepszego. 

CZYTAJ TEŻ: Nicki Aycox nie żyje. Aktorka filmów grozy miała 47 lat

Agata Duda, Kinga Duda, Andrzej Duda, 07.05.2015 Warszawa Final kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

Kinga Duda, Andrzej Duda, Agata Duda
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kinga Duda wraz z rodzicami Agatą Dudą i Andrzejem Dudą oraz papieżem Franciszkiem, 9.11.2015 rok, Vatican City

Kinga Duda, Andrzej Duda, Agata Duda
Fot. Grzegorz Galazka/EAST NEWS

Kinga Duda, 06.08.2015 rok, Warszawa, Inauguracja prezydenta RP Andrzeja Dudy

Kinga Duda
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.