Kim Kardashian
Fot. Instagram@kimkardashian
O TYM SIĘ MÓWI

Ujawniono prawdę na temat potwornej choroby Kim Kardashian!

Diagnoza lekarza nie pozostawia żadnych wątpliwości...

Konrad Szczęsny 18 września 2019 07:47
Kim Kardashian
Fot. Instagram@kimkardashian

I wszystko stało się jasne! Fani najsłynniejszej celebrytki świata zadrżeli z niepokoju, gdy w nowych odcinkach show Z Kamerą u Kardashianów Kim była mocno zaniepokojona swoim stanem zdrowia. Podejrzewała, że cierpi na toczeń rumieniowaty. Jednak w ostatniej odsłonie programu lekarze wyjawił całą prawdę na ten temat!

Tajemnicza choroba Kim Kardashian: to nie toczeń rumieniowaty

Najbardziej dokuczliwą dolegliwością były dla Kim Kardashian bóle stawów. Zdecydowała się na badania krwi, które miały ujawnić przyczynę problemu. Niestety, podejrzewania padły na wyjątkowo trudną chorobę, czyli toczeń rumieniowaty. To schorzenie autoimmunologiczne. Objawia się tym, że system odpornościowych osoby, która na nią zapada, atakuje własne narządy. Co gorsza, jego wyleczenie jest bardzo trudne. W skrajnych wypadkach może doprowadzić do sytuacji, w której niezbędny jest przeszczep organów. 

Nic dziwnego, że celebrytka oraz jej fani byli mocno zaniepokojeni. Na szczęście diagnoza lekarza uspokoiła Kim Kardashian.

Kim Kardashian cierpiała na łuszczycowe zapalenie stawów

Najpierw przeprowadzono u celebrytki USG, które wykluczyło toczeń. Następnie Kim udała się na konsultację do specjalisty. To, co powiedział, dała jej ogromną ulgę.

„Nie masz tocznia ani reumatoidalnego zapalenia stawów. Możesz być spokojna. Prawdopodobnie masz łuszczycowe zapalenie stawów, ponieważ łuszczyca pojawia się i znika. W tej chwili nic tam nie ma”, uspokoił celebrytkę lekarz.

Kim wyjaśniła, że ma sytuację pod kontrolą, ponieważ na łuszczycę cierpi od lat i wie, jak sobie z nią radzić. Zapewniła, że bóle stawów stara się leczyć i jest na dobrej drodze, by bezpowrotnie minęły.

Kim Kardashian
Fot. Instagram

czarne stylizacje w ciąży, Kim Kardashian, 2015
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!