Kim Kardashian jako Matka Boska MT
Fot. Instagram
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kim Kardashian krytykowana za obrazę uczuć religijnych i brak odpowiedzialności. Co zrobiła tym razem?

Weronika Kostyra 22 kwietnia 2017 06:30
Kim Kardashian jako Matka Boska MT
Fot. Instagram

Kim Kardashian znowu szokuje. Celebrytka, która stworzyła swoją karierę wywołując skandale, tym razem przeszła samą siebie!

Kim Kardashian jako Matka Boska

 

Kimoji to produkty z wizerunkami popularnych w mediach społecznościowych emoji z twarzą Kim Kardashian. Wczoraj wypuszczono do sprzedaży ich nową serię z okazji Weed Day (Światowego Dnia Marihuany), oznaczanego także liczbą 420 (20.04 – dwudziesty kwietnia). Psychodeliczne miniatury przedstawiają Kim wystylizowaną na popularny wizerunek Matki Boskiej. Dodatkowo animacja pulsuje w jaskrawych kolorach przywodząc na myśl narkotykowe halucynacje.

 

Wiele osób uznało wykorzystanie wiary katolickiej w ten sposób za obrazoburcze. Zestawienie jednej z najważniejszych postaci Kościoła Katolickiego z tematem narkotyków i to jeszcze przez osobę taką jak Kim, rzeczywiście może obrazić uczucia religijne. Celebrytka i jej specjaliści od wizerunku doskonale zdają sobie sprawę jak wielką burzę wywołali. Czy tym razem jednak nie posunęli się za daleko? Póki co świeca z wizerunkiem Kim Kardashian jako Matki Boskiej (Kim Candle), podobna do kościelnej gromnicy, jest w sprzedaży w sklepie internetowym kimoji.com i kosztuje 18 dolarów. Obok niej można także kupić popielniczki i odświeżacze powietrza w kształcie pośladków Kardashian czy skarpetki z motywem liścia marihuany. Kim nie przejmuje się zamieszaniem, jakie wywołała i pokazała się ostatnio w krótkiej i prześwitującej czarnej sukience z obrazem Maryi między piersiami.

 

Wykorzystywanie postaci biblijnych dla wzbudzenia sensacji nie jest nowym pomysłem. Mąż Kim, raper Kanye West, wydał w 2013 roku płytę „Yeezus” i przy jej promocji okrzyknął sam siebie Jezusem rapu”. Występował wtedy na koncertach wystylizowany na tę postać. Pomysł zaczerpnął ze swojego kontrowersyjnego portretu autorstwa pop-artowego fotografa Davida LaChapelle’a. Zdjęcie powstało w cyklu „Jezus Is My Homeboy”, przedstawia Kanyego w koronie cierniowej i zostało wykorzystane jako okładka magazynu Rolling Stone.

 

Kanye West na okładce Rolling Stone

 

Zobacz także: Od lat szokują i zaskakują. Zobacz najbardziej kultowe okładki magazynu Rolling Stone

 

Sposób na odchudzanie Kim Kardashian

 

Inna kontrowersja, jaką wzbudziła niedawno najbardziej znana z sióstr, to opublikowany na Twitterze wpis: „Grypa może być niesamowitą dietą. Tak się cieszę, że przyszła na czas prze MET Galą lol – 6 funtów w dół (2,7 kg)”.

 

Internauci oburzyli się, że propaguje chorobę, jako środek na odchudzanie. Grypa to niebezpieczna choroba, która może doprowadzić do śmierci, a Kim potraktowała tę kwestię z charakterystyczną dla siebie ignorancją. Niektórzy próbowali usprawiedliwiać, że być może był to z jej strony tylko sarkazm. Nie jest to takie oczywiste w ustach osoby, dla której wygląd jest najważniejszy i jest gotowa osiągnąć swój cel kosztem zdrowia. Post został po jakimś czasie usunięty i Kim opublikowała inny:

 

Kim Kardashian o grypie
Fot. Twitter

 

Komentarze podkreślały fakt, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest publikowanie takich treści, ponieważ Kim oraz jej siostry są naśladowane przez tysiące nastolatek. Mówi się, że już przyczyniły się do zwiększonego zainteresowania operacjami plastycznymi wśród młodych dziewczyn. Wiedząc jak wielki wpływ ma na swoje fanki, powinna ostrożniej formułować podobne pomysły, nawet jeśli miał to być żart.

 

Zobacz także: Kim Kardashian w sukni vintage Versace! Które z gwiazd zapoczątkowały trend na kreacje z… historią?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.